Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

29 października w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Cyfrowobezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.”

Młodzi ludzie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które prowadziła pani edukator Barbara Brzezowska- Lubawska. Warsztaty dotyczyły niebezpiecznych zachowań w sieci, wiarygodności umieszczanych informacji w Internecie, uczniowie dowiedzieli się o zasadach Netykiety. Na zakończenie Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego odbyło się również spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Przedstawiono w jaki sposób rozmawiać z rodzicami na temat zagrożeń w sieci, zostały również przekazane broszury dla rodziców, które wręczą wychowawcy podczas wywiadówki szkolnej.

Projekt projektu MEN „Cyfrowobezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji cyfrowych uczniów, nauczycieli i rodziców  w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

  • IMG_20181029_082945
  • IMG_20181029_084146
  • IMG_20181029_084452
  • IMG_20181029_090229

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 167

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…