Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

29 października w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Cyfrowobezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.”

Młodzi ludzie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które prowadziła pani edukator Barbara Brzezowska- Lubawska. Warsztaty dotyczyły niebezpiecznych zachowań w sieci, wiarygodności umieszczanych informacji w Internecie, uczniowie dowiedzieli się o zasadach Netykiety. Na zakończenie Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego odbyło się również spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Przedstawiono w jaki sposób rozmawiać z rodzicami na temat zagrożeń w sieci, zostały również przekazane broszury dla rodziców, które wręczą wychowawcy podczas wywiadówki szkolnej.

Projekt projektu MEN „Cyfrowobezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji cyfrowych uczniów, nauczycieli i rodziców  w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

  • IMG_20181029_082945
  • IMG_20181029_084146
  • IMG_20181029_084452
  • IMG_20181029_090229

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 87

Sukcesy i osiągnęcia

Agata odbiera certyfikat

9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyło się podsumowanie akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Certyfikat, potwierdzający ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach, w imieniu naszej szkoły odebrała przewodnicząca szkoły Agata Gnieciak. W akcji wzięło udział 169 szkół/placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego.

Więcej…

Zawody sportowe

Lekkoatletki ze Staszica Mistrzyniami Województwa!!!

„Celujemy jak najwyżej!” -  to słowa jednej z zawodniczek ze Staszica po wygranym rejonie w Zamościu. Celowały i trafiły! 11 października 2018 r., na Stadionie Miejskim w Lublinie, reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie drużynowo wywalczyły I miejsce na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lidze LA oraz medale indywidualnie. To pierwszy taki sukces lekkoatletek, które udowodniły, że chęci, determinacja, wiara, a przede wszystkim zdolności w połączeniu ze sobą dają widoczny efekt. O przedostaniu się na etap ogólnopolski zadecyduje kolejny rzut ligi, który odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Więcej…

Ogłoszenia

Zebranie z rodzicami

13 i 14 listopada 2018 r. o godz. 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 13.11.2018 r. - klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum ogólnokształcącego
  • 14.11.2018 r. - klasy drugie i trzecie liceum ogólnokształcącego

 

Uroczystości, wydarzenia

"Strofy dla Niepodległej"

13 listopada 2018 r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Strofy dla Niepodległej". Zgromadzonych w auli szkoły powitała pani Dorota Sędłak. Do konkursu przystąpiło 10 osób z liceum i gimnazjum. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja w składzie: Beata Trześniowska, Dorota Sędłak, Katarzyna Krotkiewicz, Anna Potrzeszcz i Joanna Szabat, postanowiła przyznać nagrody:

Więcej…