Mediacje rówieśnicze w szkole

W bieżącym roku szkolnym  przystąpiliśmy do realizacji projektu „Mediacje rówieśnicze w szkole”. Jednym z zadań jest przeszkolenie i  wyłonienie mediatorów rówieśniczych. W związku z tym, 18 grudnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji, odbyły się pogadanki z mediatorkami rówieśniczymi z klas licealnych z naszej szkoły, które posiadają już certyfikat mediatora rówieśniczego. Uczennice dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami i kolegami.

 

Mediacja rówieśnicza jest metodą rozwiązywania konfliktów wśród młodych ludzi na terenie szkoły w obecności  przeszkolonego mediatora rówieśnika.

Podstawowymi zasadami mediacji są: dobrowolność, bezstronność mediatora, neutralność, samodzielność w podejmowaniu decyzji, poufność.

Jednym z zadań projektu jest przeszkolenie i wyłonienie mediatorów rówieśniczych. W ramach realizowanych działań, uczniowie będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę w zakresie pozytywnego komunikowania się oraz konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Odbędą się spotkania z mediatorem zawodowym, psychologiem. Opiekunem wyłonionych wkrótce mediatorów rówieśniczych będzie pedagog szkolny.

 

Odsłony: 171

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…