Jak uczyć się efektywnie?

W jaki sposób uczyć się na co dzień, w domu? Co jest najważniejsze podczas uczenia się? – odpowiedzi na te pytania szukali uczniowie uczestniczący w zajęciach zorganizowanych w listopadzie br., w bibliotece szkolnej.

Podczas zajęć: „Jak się uczyć? Efektywne metody uczenia się”, inspirowanych publikacją Radka Kotarskiego, "Włam się do mózgu" (Warszawa, Altenberg, 2017), młodzież poznała nowoczesne i praktyczne metody efektywnego uczenia się, przydatne m. in. w nauce języków obcych, podczas przygotowywania się do egzaminów czy konkursów. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu fizjologii i psychologii uczenia się, np. na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu, warunków indywidualnej pracy umysłowej i aktywności dziennej.

Z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia praktyczne (m. in. "Życiorys na literę", "Znajdź 10 tytułów lektur szkolnych") doskonalące myślenie, koncentrację uwagi, a także rozwijające wyobraźnię.

Zajęcia w klasach licealnych – I D, I E, II A, III C, II E, II B i I C – przeprowadziła Agnieszka Zyśk, nauczyciel bibliotekarz.

Oprac.: A. Zyśk

Odsłony: 188

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…