„Kreatywni na co dzień”

W ramach współpracy biblioteki Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie z hrubieszowską Filią Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, 11 i 13 grudnia 2018 r. odbyły się zajęcia dla uczniów liceum o tematyce: „Kreatywni na co dzień”. Przeprowadziła je pani Aleksandra Kopczyńska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej. 

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że ważne jest wychodzenie poza schematy ograniczające nasze myślenie oraz dostrzeganie na co dzień nietypowych, pozornie nieistniejących rozwiązań. Wykonywali zadania pobudzające myślenie lateralne i wyobraźnię oraz rozwijające uważność i spostrzegawczość. Ćwiczyli m. in. „Alfabet”, „Łańcuch skojarzeń” czy „Opowiadanie W-Z”. Poszukiwali skojarzeń, odpowiadając indywidualnie na zadawane przez prowadzącą pytania - „Jakie mogą być: klucze?... cena?... siatka?”. Pracowali też z telefonami komórkowymi, poznając aplikacje pomagające w nauce, np. „Mentimeter” i „Budzik”.

Zajęcia zachęcały młodzież do rozwijania kreatywności. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: I E, II B, II A i II C.

Oprac.: Agnieszka Zyśk

  • IMG_20181211_151511
  • IMG_20181211_142448
  • IMG_20181213_141217
  • IMG_20181213_141244
  • obraz

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 166

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…