Tutoring

W dniu 5 grudnia br. na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie odbyło się podsumowanie projektu Wychować Człowieka Mądrego, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Otwartej, w okresie od listopada 2016 r. do grudnia 2018 r., w którym uczestniczyła pani dyrektor Alicja Borkowska.

Nasza szkoła znalazła się wśród 76 szkół i placówek wychowawczych (w grupie 4 szkół publicznych z województwa lubelskiego) z całego kraju, które zostały zakwalifikowane do projektu.

W ramach przygotowań do pracy z młodzieżą metodą tutorską, grupa nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w 64-godzinnym kursie tutorskim, składającym się z ośmiu 8-godzinnych modułów szkoleniowych oraz uczestniczyła w comiesięcznych superwizjach z opiekunem wdrażania tutoringu, panem Zdzisławem Hofmanem. Ponadto ww. nauczyciele od roku pracują z uczniami innowacyjną metodą.

Aktywne, stuprocentowe uczestnictwo w realizacji innowacji, przyniosło naszej szkole wymierny efekt w postaci zestawu multimedialnego złożonego z: laptopa, rzutnika, prezentera i głośnika bezprzewodowego. Nowy sprzęt przyczyni się do wzbogacenia warsztatu pracy tutora i dalszej, efektywnej pracy z podopiecznymi.

Opracowała: Agnieszka Jamroż

 

  • received_213468889575635
  • received_474815366383315

Simple Image Gallery Extended 

Odsłony: 134

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…