Staszic: Bohaterowie Niepodległej

Absolwent naszej szkoły, płk Franciszek Kornicki znalazł się w gronie osób uczczonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Najstarszych  Szkół w Polsce, do którego należy również nasza szkoła.

Publikacja o charakterze historyczno-edukacyjnym, pt.:, wydana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ukazuje wybitne postaci ze szkół stowarzyszonych, bohaterów walk o Ojczyznę i osób, które kształtowały rozwój Niepodległej. Książka jest efektem współpracy przedstawicieli Najstarszych Szkół w naszym kraju.
Mamy okazję po raz kolejny przywołać postać wybitnego absolwenta naszej szkoły, który został najmłodszym w polskim lotnictwie dowódcą dywizjonu 308 podczas II wojny światowej. Człowieka odważnego, prawego, należącego do wyjątkowej międzynarodowej grupy walecznych i heroicznych lotników, wobec których świat ma wielki dług - jak powiedział dowódca RAF, sir Stephen Hillier, uhonorowanego wieloma odznaczeniami za zasługi wojenne. Zwycięzcę plebiscytu na 100-lecie RAF-u, fundatora stypendiów dla najzdolniejszych uczniów swojej szkoły, której mury opuścił w 1936 r.
Gest Franciszka Kornickiego to bezcenny przekaz szacunku do pracy. Pięknie wpisuje się w historię naszej szkoły, której motto brzmi: szkoła, która ma „korzenie i skrzydła”. Ta okoliczność zamyka szlachetną klamrą stuletnią, szkolną historię … . Skrzydła wyniesione z naszej szkoły powróciły do niej z wyjątkowym przesłaniem – szacunku do wiedzy i … do korzeni … (fragment rozdziału poświęconego płk. Franciszkowi Kornickiemu).

Opracowała: Agnieszka Jamroż

Odsłony: 128

Sukcesy i osiągnęcia

Uczniowie "Staszica" w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Krystian Przepiórka, Kacper Węgor i Mikołaj Janik zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Rekord dla Niepodległej

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

Więcej…