Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

 

 

3 grudnia 2018 r. do naszej szkoły zawitały dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, aby uczcić Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy III D, pod opieką pani prof. Anny Pękowskiej, po raz kolejny przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz umilali czas gościom zorganizowanymi atrakcjami.

 

Gdy dzieci, wraz z opiekunami, zajęły przygotowane dla nich wcześniej miejsca, zostały ciepło przywitane przez p. prof. Pękowską, która przypomniała wszystkim zgromadzonym, że już po raz szósty spotykamy się z tejże wyjątkowej okazji. Nie było to jednak jedyne obchodzone przez nas święto, gdyż należy pamiętać, że 3 grudnia obchodzony jest również Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej też okazji, wszyscy uczniowie naszej szkoły dostawali ulotki i naklejki, specjalnie przygotowane przez dzieci i ich opiekunów.

 

Po zakończonej części artystycznej, w której aktorzy zachęcali do ruchu, zdrowego trybu życia i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, nasi mali goście brali udział w licznych grach i zabawach przygotowanych przez młodzież. Dzieci malowały misie, którymi udekorowaliśmy ściany szkolnej auli, tańczyły z niedźwiadkiem, a także bawiły się chustą animacyjną oraz przechodziły przez kolorowy tunel. Nie obyło się także bez misiowej, pysznej uczty. Po zakończonych zabawach, które niezwykle wymęczyły dzieci, zaprosiliśmy je na seans filmowy wybranych przygód Misia Uszatka.

 

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, rozdaniem upominków oraz wspólnymi fotografiami.  

 

Wydarzenie, które przygotowaliśmy i którego uczestnikami mieliśmy okazję być, przyniosło wszystkim mnóstwo radości i wiele nas nauczyło. Z żalem rozstaliśmy się z nowymi przyjaciółmi, cichutko czekając na kolejne okazje do spotkania. 

 

Scenariusz przedstawienia napisała : Agnieszka Sałęga

 

W przedstawieniu wystąpili: Dawid Kucharski, Elżbieta Dąbrowska, Sandra Palonka, Eliza Węgorek, Diana Torbicz, Paulina Pańko, Joanna Pyc, Karina Drozdowska, Zofia Łyko, Szymon Czarnecki, Kacper Misiaszek, Rafał Kaczor, Albert Szumiło.

 

Opracowała : Uczennica III D Agnieszka Sałęga

 

 

Odsłony: 210

Sukcesy i osiągnęcia

IX Konkurs „Wiedzy o Rosji” rozstrzygnięty!

19 marca 2019 roku w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie odbył się IX Konkurs „Wiedzy o Rosji” współorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, Burmistrza Miasta Hrubieszowa i Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu hrubieszowskiego. Uczniowie zmagali się w trzech kategoriach: test wiedzy o Rosji, przedstawienie znanej postaci lub stroju ilustrującego dowolną epokę w Rosji oraz prezentacja multimedialna.

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Zmarł Edward Łoś

Uroczystości, wydarzenia

Udział w warsztatach „Zrozumieć autyzm”

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ten wyjątkowy Dzień ma zwrócić naszą uwagę na potrzeby i trudności, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem każdego dnia.

Więcej…