Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

 

 

3 grudnia 2018 r. do naszej szkoły zawitały dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, aby uczcić Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy III D, pod opieką pani prof. Anny Pękowskiej, po raz kolejny przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz umilali czas gościom zorganizowanymi atrakcjami.

 

Gdy dzieci, wraz z opiekunami, zajęły przygotowane dla nich wcześniej miejsca, zostały ciepło przywitane przez p. prof. Pękowską, która przypomniała wszystkim zgromadzonym, że już po raz szósty spotykamy się z tejże wyjątkowej okazji. Nie było to jednak jedyne obchodzone przez nas święto, gdyż należy pamiętać, że 3 grudnia obchodzony jest również Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej też okazji, wszyscy uczniowie naszej szkoły dostawali ulotki i naklejki, specjalnie przygotowane przez dzieci i ich opiekunów.

 

Po zakończonej części artystycznej, w której aktorzy zachęcali do ruchu, zdrowego trybu życia i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, nasi mali goście brali udział w licznych grach i zabawach przygotowanych przez młodzież. Dzieci malowały misie, którymi udekorowaliśmy ściany szkolnej auli, tańczyły z niedźwiadkiem, a także bawiły się chustą animacyjną oraz przechodziły przez kolorowy tunel. Nie obyło się także bez misiowej, pysznej uczty. Po zakończonych zabawach, które niezwykle wymęczyły dzieci, zaprosiliśmy je na seans filmowy wybranych przygód Misia Uszatka.

 

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, rozdaniem upominków oraz wspólnymi fotografiami.  

 

Wydarzenie, które przygotowaliśmy i którego uczestnikami mieliśmy okazję być, przyniosło wszystkim mnóstwo radości i wiele nas nauczyło. Z żalem rozstaliśmy się z nowymi przyjaciółmi, cichutko czekając na kolejne okazje do spotkania. 

 

Scenariusz przedstawienia napisała : Agnieszka Sałęga

 

W przedstawieniu wystąpili: Dawid Kucharski, Elżbieta Dąbrowska, Sandra Palonka, Eliza Węgorek, Diana Torbicz, Paulina Pańko, Joanna Pyc, Karina Drozdowska, Zofia Łyko, Szymon Czarnecki, Kacper Misiaszek, Rafał Kaczor, Albert Szumiło.

 

Opracowała : Uczennica III D Agnieszka Sałęga

 

 

Odsłony: 126

Sukcesy i osiągnęcia

Mikołaj Janik zwycięzcą X Konkursu Języka Angielskiego

4 lutego 2019 r. odbył się finał IX Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. 

W ścisłym finale znalazło się 2 uczniów „Staszica”.

Więcej…

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Protokół z przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Body Parts czyli Akademia Staśka po angielsku

30 stycznia 2019 r., jak zwykle w środę o godzinie 17:00, odbyły się kolejne zajęcia Akademii Staśka. Tym razem w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania były części ciała czyli body parts. Na początku trochę nieśmiało, ale jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty czyli the first pancake is always spoiled.

Więcej…