Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie 

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy.”

 

 

 

3 grudnia 2018 r. do naszej szkoły zawitały dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, aby uczcić Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy III D, pod opieką pani prof. Anny Pękowskiej, po raz kolejny przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz umilali czas gościom zorganizowanymi atrakcjami.

 

Gdy dzieci, wraz z opiekunami, zajęły przygotowane dla nich wcześniej miejsca, zostały ciepło przywitane przez p. prof. Pękowską, która przypomniała wszystkim zgromadzonym, że już po raz szósty spotykamy się z tejże wyjątkowej okazji. Nie było to jednak jedyne obchodzone przez nas święto, gdyż należy pamiętać, że 3 grudnia obchodzony jest również Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej też okazji, wszyscy uczniowie naszej szkoły dostawali ulotki i naklejki, specjalnie przygotowane przez dzieci i ich opiekunów.

 

Po zakończonej części artystycznej, w której aktorzy zachęcali do ruchu, zdrowego trybu życia i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, nasi mali goście brali udział w licznych grach i zabawach przygotowanych przez młodzież. Dzieci malowały misie, którymi udekorowaliśmy ściany szkolnej auli, tańczyły z niedźwiadkiem, a także bawiły się chustą animacyjną oraz przechodziły przez kolorowy tunel. Nie obyło się także bez misiowej, pysznej uczty. Po zakończonych zabawach, które niezwykle wymęczyły dzieci, zaprosiliśmy je na seans filmowy wybranych przygód Misia Uszatka.

 

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, rozdaniem upominków oraz wspólnymi fotografiami.  

 

Wydarzenie, które przygotowaliśmy i którego uczestnikami mieliśmy okazję być, przyniosło wszystkim mnóstwo radości i wiele nas nauczyło. Z żalem rozstaliśmy się z nowymi przyjaciółmi, cichutko czekając na kolejne okazje do spotkania. 

 

Scenariusz przedstawienia napisała : Agnieszka Sałęga

 

W przedstawieniu wystąpili: Dawid Kucharski, Elżbieta Dąbrowska, Sandra Palonka, Eliza Węgorek, Diana Torbicz, Paulina Pańko, Joanna Pyc, Karina Drozdowska, Zofia Łyko, Szymon Czarnecki, Kacper Misiaszek, Rafał Kaczor, Albert Szumiło.

 

Opracowała : Uczennica III D Agnieszka Sałęga

 

 

Odsłony: 332

Sukcesy i osiągnęcia

Międzynarodowy sukces uczennic Staszica!

Już po raz drugi uczennice Staszica wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Puszkinowskim  „Что в имени тебе моём?”  organizowanym przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania językiem i literaturą rosyjską .

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2019/2020

odbędzie się

2 września 2019 r.

 

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.

9.15 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego w hali sportowej szkoły.

Uroczystości, wydarzenia

Zaczynać z radością - kończyć z sukcesem

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w życiu szkolnym. Gorąca aura, gorąca atmosfera, gorące przeżycia. Uczniowie i nauczyciele Staszica stanęli na wysokości zadania, pracując cierpliwie przez cały rok. Dziś przyszedł czas na podsumowanie efektów. 

Więcej…