„Wysocki był bardzo utalentowanym człowiekiem”

„Wysocki był poetą – ze swoim tematem i głosem. Miał dużo  zdolności… i dar od Boga…. Okazanie cierpienia ludzi było tematem przewodnim w jego twórczości. Był bardzo utalentowanym człowiekiem.”

Bułat Okudżawa

 

Rok 2018 to 90 rocznica urodzin najpopularniejszego rosyjskiego barda, Włodzimierza Wysockiego. Jego występy gromadziły tłumy widzów. Był on bardzo lubiany przez publiczność za szczerość i walkę o wolność  w każdym znaczeniu tego słowa.W wielu rosyjskich filmach słyszymy piosenki Wysockiego. Jego teksty są znane i lubiane przez ludzi do dziś.Życie poety było też pełne różnych zagadkowych, niewyjaśnionych i ciekawych historii.

6 lutego w auli szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone twórczości tego wybitnego poety, pieśniarza i aktora. 

Uczniowie: Aleksandra Wesołek, Anna Najczuk, i Łukasz Janicki, przedstawili życiorys i główne wydarzenia z życia rosyjskiego barda. Młodzież miała możliwość posłuchać piosenek Wysockiego w wykonaniu Cypriana Kowalika, Julii Dąbrowskiej i Katarzyny Cencelewicz (akompaniament Łukasz Skiba). Wiersze recytowali: Ola Wesołek, Ania Najczuk, Marta Kuraszko. Scenka rodzajowa przygotowana i przedstawiona przez Wiktorię Wojdę i Kacpra Śliwę.

Wyjątkowa atmosfera  i dużo pozytywnych emocji towarzyszących spotkaniu sprzyjały poznaniu sylwetki tej niezwykłej i ciekawej postaci w historii muzyki bardów.

Oprac.: Neonila Pawluk

 • DSC_0016
 • DSC_0006
 • DSC_0014
 • DSC_0001
 • DSC_0017
 • DSC_0008
 • DSC_0012
 • DSC_0022
 • DSC_0025
 • DSC_0013
 • DSC_0015
 • DSC_0018

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 176

Sukcesy i osiągnęcia

Uczeń Mikołaj Janik w finale Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Uczeń klasy matematyczno-fizycznej 3A Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Mikołaj Janik, zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Konkurs odbędzie się 24 marca 2019 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Gratulujemy!

Zawody sportowe

Mikołajkowy konkurs skoku wzwyż

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Początkowo w zawodach udział mieli wziąć uczniowie gimnazjum i liceum, ale przeprowadzane w tym dniu próbne egzaminy gimnazjalne spowodowały, iż wystartowali tylko uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Ogłoszenia

Zaproszenie na walne zebranie członków

Działając na podst. § 24 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia „Staszic”

serdecznie zapraszam na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia,

które odbędzie się w dniu 

13 marca (środa) 2019 r. o godz. 15. 30

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Relacja z międzyszkolnego konkursu geograficznego o zasięgu powiatowym „Palcem po mapie”

6 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Palcem po mapie”.  Do zawodnictwa z wiedzy geograficznej mogli przystąpić uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Starosty Powiatu – pani Maryli Symczuk i Burmistrza Miasta – pani Marty Majewskiej.

Więcej…