Dzień Ziemi w Staszicu

Dzień Ziemi to okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Przypomina o problemach ochrony środowiska, podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. 

 

W tym roku, obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączyliśmy z uroczystym podsumowaniem I edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych „Palcem po mapie”. W dniu 25 kwietnia 2019 r. w auli naszej szkoły, spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Borkowska, która przywitała wszystkich gości. 

Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu dyplomów i nagród przez Wicestarostę Powiatu – Pana Wojciecha Sołtysiaka i Wiceburmistrza Miasta Hrubieszów – Pana Pawła Wojciechowskiego, widzowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny, który przypomniał jak krucha jest nasza Planeta. 

Temat podjęła młodzież z klasy IIC - realizująca geografię na poziomie rozszerzonym. Uczniowie Anna Gliniak, Aleksandra Kasprzyk, Michał Mołdoch, Natalia Szybkowska 

i Wiktoria Wojda wygłosili referat na temat „Relacje człowiek – środowisko”, w którym przedstawili wpływ działalności człowieka na atmosferę, hydrosferę, i biosferę. Przekaz słowny wzbogacono prezentacją multimedialną obrazującą skutki działalności człowieka na Ziemi oraz występami wokalnymi uczennic z klas trzecich gimnazjum: Martyny Boguckiej, Mai Pudłowskiej i Oliwii Senkowskiej. Swoje zdolności recytatorskie w wierszu Wisławy Szymborskiej zaprezentował uczeń klasy IIA – Kacper Śliwa. Występ poprowadzili konferansjerzy: Magdalena Kowalewska i Kamil Chwedczuk. 

Ostatnim punktem obchodów Dnia Ziemi była „Akademia segregacji odpadów” zakończona quizem dla widzów. Przygotowali ją uczniowie z klasy biologiczno – chemicznej (IIB): Wiktoria Grela, Wiktoria Kraszkiewicz, Natalia Lewicka, Ewelina Rząsa, Karolina Wasyluk 

i Maciej Wesołowski pod opieką nauczyciela chemii – Pani Anny Modzelewskiej, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Staszic”. W czasie jej trwania rozdano widowni ulotki informujące o prawidłowym segregowaniu odpadów.

Na koniec spotkania głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych. Wiceburmistrz Miasta mówił na temat trwających i planowanych przedsięwzięć Gminy Miejskiej Hrubieszów związanych z poprawą stanu środowiska w naszym mieście. Wicestarosta docenił podejmowane przez nauczycieli naszej szkoły, działania edukacyjne kształtujące świadomość ekologiczną uczniów.

Święto Ziemi ma na celu promowanie postaw ekologicznych. Setki ludzi na całym świecie świętuje ten szczególny dzień. Idea troski o ,,niebieską planetę’’ łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii. Celem obchodów jest uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmianą klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków roślin i zwierząt czy brakiem wody. Dlatego Międzynarodowy Dzień Ziemi, na stałe został wpisany do kalendarza uroczystości szkolnych naszej placówki.  

Organizator: Monika Młynarczuk

 • 1
 • 16
 • 19
 • 18
 • 21
 • 24
 • 27
 • 29
 • 28
 • 33
 • 30
 • 35
 • 38
 • 4
 • 39
 • 41
 • 42
 • 43
 • 47
 • 49
 • 50
 • 52
 • 53
 • 55
 • 54
 • 58

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 177

Sukcesy i osiągnęcia

Sukces Eryka Ostrowskiego

25. 04. 2019 r. w Zamościu odbył się diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”. 

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Zaproszenie na konkurs

Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie serdecznie zaprasza uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum na I Powiatowy Konkurs Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu.

Konkurs odbędzie się w środę, 5 czerwca 2019 roku, o godzinie 10.00, w Zespole Szkół nr 2.

Zgłoszenie uczestników (maksymalnie cztery osoby danej szkoły) prosimy kierować do dnia 31 maja 2019 roku. 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową.

Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty

 

Uroczystości, wydarzenia

„Szkoła Pozytywnego Myślenia”

W ramach współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w trosce o zdrowie psychiczne młodych ludzi, nasza szkoła kolejny raz znalazła się w programie certyfikacji szkół „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. W poszczególnych klasach odbywają się zajęcia z pedagogiem szkolnym, wychowawcami w oparciu  o scenariusze zajęć "Myślę pozytywnie" oraz co miesięczne proponowane przez Instytut zadania do realizacji. Zajęcia dotyczą np. umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji,  profilaktyki uzależnień, jak radzić sobie ze stresem, doskonalenia umiejętności dostrzegania swoich mocnych stron. Całość wsparcia w ramach akcji jest finansowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej.

Więcej…