• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Dzień Ziemi w Staszicu

Dzień Ziemi to okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Przypomina o problemach ochrony środowiska, podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. 

 

W tym roku, obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączyliśmy z uroczystym podsumowaniem I edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych „Palcem po mapie”. W dniu 25 kwietnia 2019 r. w auli naszej szkoły, spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Borkowska, która przywitała wszystkich gości. 

Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu dyplomów i nagród przez Wicestarostę Powiatu – Pana Wojciecha Sołtysiaka i Wiceburmistrza Miasta Hrubieszów – Pana Pawła Wojciechowskiego, widzowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny, który przypomniał jak krucha jest nasza Planeta. 

Temat podjęła młodzież z klasy IIC - realizująca geografię na poziomie rozszerzonym. Uczniowie Anna Gliniak, Aleksandra Kasprzyk, Michał Mołdoch, Natalia Szybkowska 

i Wiktoria Wojda wygłosili referat na temat „Relacje człowiek – środowisko”, w którym przedstawili wpływ działalności człowieka na atmosferę, hydrosferę, i biosferę. Przekaz słowny wzbogacono prezentacją multimedialną obrazującą skutki działalności człowieka na Ziemi oraz występami wokalnymi uczennic z klas trzecich gimnazjum: Martyny Boguckiej, Mai Pudłowskiej i Oliwii Senkowskiej. Swoje zdolności recytatorskie w wierszu Wisławy Szymborskiej zaprezentował uczeń klasy IIA – Kacper Śliwa. Występ poprowadzili konferansjerzy: Magdalena Kowalewska i Kamil Chwedczuk. 

Ostatnim punktem obchodów Dnia Ziemi była „Akademia segregacji odpadów” zakończona quizem dla widzów. Przygotowali ją uczniowie z klasy biologiczno – chemicznej (IIB): Wiktoria Grela, Wiktoria Kraszkiewicz, Natalia Lewicka, Ewelina Rząsa, Karolina Wasyluk 

i Maciej Wesołowski pod opieką nauczyciela chemii – Pani Anny Modzelewskiej, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Staszic”. W czasie jej trwania rozdano widowni ulotki informujące o prawidłowym segregowaniu odpadów.

Na koniec spotkania głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych. Wiceburmistrz Miasta mówił na temat trwających i planowanych przedsięwzięć Gminy Miejskiej Hrubieszów związanych z poprawą stanu środowiska w naszym mieście. Wicestarosta docenił podejmowane przez nauczycieli naszej szkoły, działania edukacyjne kształtujące świadomość ekologiczną uczniów.

Święto Ziemi ma na celu promowanie postaw ekologicznych. Setki ludzi na całym świecie świętuje ten szczególny dzień. Idea troski o ,,niebieską planetę’’ łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii. Celem obchodów jest uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmianą klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków roślin i zwierząt czy brakiem wody. Dlatego Międzynarodowy Dzień Ziemi, na stałe został wpisany do kalendarza uroczystości szkolnych naszej placówki.  

Organizator: Monika Młynarczuk

 • 29
 • 47
 • 27
 • 50
 • 19
 • 49
 • 24
 • 55
 • 58
 • 30
 • 43
 • 53
 • 28
 • 39
 • 21
 • 42
 • 33
 • 1
 • 18
 • 52
 • 41
 • 4
 • 35
 • 54
 • 38
 • 16

Simple Image Gallery Extended

Sukcesy i osiągnęcia

Marta Kuraszko w finale Międzynarodowego Konkursu „Żywa Klasyka”!

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum Marta Kuraszko przeszła do finału Międzynarodowego Konkursu „Żywa klasyka” 2020.
Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, 220 uczestników – laureatów etapów ogólnokrajowych z 80 państw świata wzięło udział w końcowym etapie tego ogromnego przedsięwzięcia. Wszyscy mieli zgodnie z wytycznymi przygotować nagranie recytowanego fragmentu prozy literatury rosyjskiej. Młodzież przez tydzień rywalizowała między sobą. Była to niezwykle wspaniała podróż w świat rosyjskiej literatury.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zmiany dotyczące terminów postępowania rekrutacyjnego

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych zostanie przeprowadzone w nowych terminach, określonych przez Ministra Edukacji.
Zaktualizowane terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i naszego liceum.

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…