Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

„Do zobaczenia w dorosłym życiu

Na innej drodze, na innym szlaku

Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu

Wśród masy pytań w pełnym plecaku.

Przyszłość jak wielki znak zapytania

Pełna rozterek i niepokoju.

Bez odpowiedzi na takie pytania

W codziennej pracy, w chwilach spokoju.

Stoimy w progu tej naszej drogi 

Tacy malutcy, tacy nieśmiali

Z cichą nadzieją, by los nie był srogi

Byśmy do celu dotarli cali

Otwarci, prawi, pełni miłości,

Idźmy odważnie przez nasze życie,

By w końcu drogi bez wątpliwości

W lustro popatrzeć na swe odbicie”

Ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywana w murach tej szkoły. Szkoły, którą każdy z nas współtworzył i sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna.

Każdy z nas zostawia tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek...

26 kwietnia 2019 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów i kolejne nazwiska zostały wpisane na listę absolwentów naszego Liceum.

Trudno uwierzyć, że to już koniec naszej licealnej podróży. W tej szkole bywały chwile radosne: satysfakcjonujące stopnie ze sprawdzianów, wycieczki, czas mile spędzony w gronie przyjaciół, ale także te smutne-szkolne niepowodzenia, porażki, nieporozumienia na forum klasy...  Dzisiaj nie rozumiemy, że działo się w jakimś celu, dało nam nowe doświadczenia i czegoś nas nauczyło. 

Czas płynie w naszym życiu, mijają lata, pojawią się inni ludzie, inne przeżycia i nowe  zadania, z którymi będzie trzeba się zmierzyć.

Piątkowe spotkanie tegorocznych maturzystów z dyrekcją szkoły, z wychowawcami i nauczycielami było szczególnie uroczyste. 

Była to ostatnia okazja do podsumowania naszej pracy  i nauki w szkole, do refleksji i zadumy...

Nasze serca przepełniały nie tylko smutek i żal, ale również radość. Radość - bo mogliśmy stanowić cząstkę tej szkoły, bo poznaliśmy wyjątkowych ludzi, bo doceniono nas i wysłuchano, pokazano nam właściwą drogę życia, nauczono, jak bezpiecznie pokonywać jej wyboje i nieoznakowane zakręty. 

Nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać. Minęły trzy lata, odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły, trzy lata, podczas których stawaliśmy się dojrzalsi, starsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Każdy z nas pozostawił w tej szkole cząstkę siebie. Tu  przeżywaliśmy pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie, które pragniemy pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat. Tu przeżywaliśmy chwile,  których nie chcemy zapomnieć.

Ten dzień z pewnością zostanie w naszych myślach na zawsze. Po Mszy Świętej sprawowanej w naszej intencji spotkaliśmy się w auli naszej szkoły. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy ciepłych słów Pani Dyrektor Alicji Borkowskiej, która krótko podsumowała naszą licealną przygodę i życzyła powodzenia nie tylko na maturze, ale i w całym dorosłym życiu. Swoją obecnością zaszczycił nas także przedstawiciel Starostwa - p.Dariusz Czujkowski, który także  życzył nam powodzenia.

Następnie, zgodnie z tradycją, uczniowie klasy II D, pod okiem p. Sylwii Pabisiak-Zaprzały, pożegnali maturzystów montażem słowno-muzycznym . Z kolei w imieniu maturzystów ze szkołą pożegnali się uczniowie klasy III D, przygotowani przez p. Annę Pękowską.

Po wzruszających przemowach i wystąpieniach nastąpiło podsumowanie naszych szkolnych sukcesów i zostały rozdanie nagrody oraz świadectwa.

Jak mawia klasyk - „wszystko co dobre, szybko się kończy”, i ze łzą w oku należy rzec, iż  nasza szkolna przygoda się kończy rocznik 2000 opuszcza mury Staszica, wyruszając w szerokie morza świata…

absolwentka : Agnieszka Sałęga

  • IMG-20190430-WA0000
  • Resized_Screenshot_20190429-232459_Messenger
  • _4260656
  • _4260666

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 155

Sukcesy i osiągnęcia

Sukces Eryka Ostrowskiego

25. 04. 2019 r. w Zamościu odbył się diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”. 

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Zaproszenie na konkurs

Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie serdecznie zaprasza uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum na I Powiatowy Konkurs Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu.

Konkurs odbędzie się w środę, 5 czerwca 2019 roku, o godzinie 10.00, w Zespole Szkół nr 2.

Zgłoszenie uczestników (maksymalnie cztery osoby danej szkoły) prosimy kierować do dnia 31 maja 2019 roku. 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową.

Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty

 

Uroczystości, wydarzenia

„Szkoła Pozytywnego Myślenia”

W ramach współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w trosce o zdrowie psychiczne młodych ludzi, nasza szkoła kolejny raz znalazła się w programie certyfikacji szkół „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. W poszczególnych klasach odbywają się zajęcia z pedagogiem szkolnym, wychowawcami w oparciu  o scenariusze zajęć "Myślę pozytywnie" oraz co miesięczne proponowane przez Instytut zadania do realizacji. Zajęcia dotyczą np. umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji,  profilaktyki uzależnień, jak radzić sobie ze stresem, doskonalenia umiejętności dostrzegania swoich mocnych stron. Całość wsparcia w ramach akcji jest finansowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej.

Więcej…