• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Spotkanie z Funkcjonariuszem Straży Granicznej dotyczące „Handlu Ludźmi”

W dniu 30.05. 2019 r. w  ramach działań  profilaktycznych odbyło się dla wszystkich uczniów gimnazjum i liceum  spotkanie  z przedstawicielem  Straży Granicznej w Hrubieszowie St. sierżant  Anetą Wolińską dotyczące zjawiska „Handlu Ludźmi”.   

 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami funkcjonariusz Straży Granicznej zwrócił szczególną uwagę na ryzyko wynikające z podejmowania pracy za granicą. Nasz gość uczulił młodzież, iż na ten proceder narażeni są również młodzi ludzie wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek. Pani funkcjonariusz wyjaśniała uczniom czym jest  proceder Handlu Ludźmi. Nadmieniła również, iż jest to  przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści. W trakcie tego procederu ludzie traktowani są jak towar, często bici, zastraszani, dręczeni fizycznie i psychicznie, często przy tym tracąc zdrowie, poczucie własnej wartości, a trauma po takich wydarzeniach towarzyszy im do końca życia. 

W trakcie spotkania młodzi ludzie obejrzeli  film prewencyjny  dotyczący poruszanej problematyki, który ukazywał w jak prosty sposób możemy wpaść w pułapkę osoby werbującej, dającej nam łatwo zarobić, jak można się skusić na łatwy i nieprzemyślany wyjazd do obcego kraju nie znając języka.

Pani funkcjonariusz Straży Granicznej przekazała uczniom ważne informacje dotyczące możliwości szukania pomocy  w sytuacjach zagrożenia i wskazała miejsca, gdzie szukać wsparcia, gdy już znajdą się w takiej sytuacji. 

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu zajęć dotyczących problematyki  „Handlu Ludźmi”. Koordynatorem spotkania była p. A. Jamroż we współpracy z p. K. Krotkiewicz  i pedagogiem szkolnym p. J. Korneluk.

 • DSC_0002
 • DSC_0009
 • DSC_0004
 • DSC_0005
 • DSC_0003
 • DSC_0010
 • DSC_0013

Simple Image Gallery Extended

 

Sukcesy i osiągnęcia

Matylda Ślażyńska laureatką Programu Stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”

Matylda Ślażyńska laureatką Programu Stypendialnego
„Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” dla młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.

Matylda Ślażyńska, uczennica klasy IIIB I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odebrała z rąk Pani Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Moniki Żur - Dyrektora zamojskiej Delegatury Kuratora Oświaty w Lublinie, Pani Barbary Krawczyk - Starszego wizytatora zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie tytuł: „Lider wiedzy i ochrony środowiska – stypendysta WFOŚiGW w Lublinie” oraz stypendium - nagrodę.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2018/ 2019. Staszic V w Województwie!

W tym roku Świdnik był gospodarzem Uroczystego Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2018/19. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Więcej…

Ogłoszenia

Informacja o realizacji projektu w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju"

Burmistrz Miasta Hrubieszowa informuje, że Gmina Miejska Hrubieszów rozpoczęła realizację zadania pn: „Remont mogił żołnierzy – legionistów poległych w 1918 - 1920 roku, pochowanych na cmentarzu grzebalnym w Hrubieszowie”, które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Po co nam trzeci wymiar

Jak się okazuje, matematyka nie musi być ani nudna ani trudna - a wiedzą o tym najlepiej uczestnicy zajęć Akademii Staśka. Listopadowe zajęcia pt.: "Po co nam trzeci wymiar” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Działanie drukarki 3D (wydruk modeli matematycznych oraz przestrzennych modeli anatomicznych) było niesamowitą atrakcją dla naszych kursantów, a także ich rodziców. Prelegentem był 10 letni Mikołaj Miścior, którego w świetnej prezentacji wspierał tata.

Więcej…