• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Spotkanie profilaktyczne z udziałem przedstawicieli Policji

W dniu 06.06.2019 r. uczniowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa z udziałem przedstawicieli Komendy  Powiatowej Policji  w Hrubieszowie. Odwiedzili naszą szkołę st. asp. Edyta Krystkowiak i sierż. sztab. Roman Gogół. Podczas spotkania  pedagog szkolny przypomniał uczniom „Procedury zachowania w sytuacjach kryzysowych  i nadzwyczajnych w sytuacjach szkolnych”. Młodzi ludzie obejrzeli filmy w ramach programu „Bezpieczna Szkoła w strefie Schengen: „Atak terrorystyczny na szkołę” - jak się zachować, „Pożar i gaz  w szkole”.

W celu podniesienia świadomości młodych ludzi na temat zjawiska handlu ludźmi nasi goście przeprowadzili pogadankę dotyczącą zagrożeń związanych z nieostrożnym podejmowaniem  pracy za granicą wraz z projekcją filmu „Zobacz zanim wyjedziesz”. Ponadto poruszony był temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Odbyła się również projekcja filmu w ramach programu „Bezpieczna Szkoła w strefie Schengen „Narkotyki i dopalacze”.

 • DSC_0064
 • DSC_0063

Simple Image Gallery Extended

 

Sukcesy i osiągnęcia

Matylda Ślażyńska laureatką Programu Stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”

Matylda Ślażyńska laureatką Programu Stypendialnego
„Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” dla młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.

Matylda Ślażyńska, uczennica klasy IIIB I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odebrała z rąk Pani Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Moniki Żur - Dyrektora zamojskiej Delegatury Kuratora Oświaty w Lublinie, Pani Barbary Krawczyk - Starszego wizytatora zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie tytuł: „Lider wiedzy i ochrony środowiska – stypendysta WFOŚiGW w Lublinie” oraz stypendium - nagrodę.

Więcej…

Zawody sportowe

Gala Sportu Szkolnego 2018/ 2019. Staszic V w Województwie!

W tym roku Świdnik był gospodarzem Uroczystego Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2018/19. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Więcej…

Ogłoszenia

Informacja o realizacji projektu w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju"

Burmistrz Miasta Hrubieszowa informuje, że Gmina Miejska Hrubieszów rozpoczęła realizację zadania pn: „Remont mogił żołnierzy – legionistów poległych w 1918 - 1920 roku, pochowanych na cmentarzu grzebalnym w Hrubieszowie”, które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Po co nam trzeci wymiar

Jak się okazuje, matematyka nie musi być ani nudna ani trudna - a wiedzą o tym najlepiej uczestnicy zajęć Akademii Staśka. Listopadowe zajęcia pt.: "Po co nam trzeci wymiar” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Działanie drukarki 3D (wydruk modeli matematycznych oraz przestrzennych modeli anatomicznych) było niesamowitą atrakcją dla naszych kursantów, a także ich rodziców. Prelegentem był 10 letni Mikołaj Miścior, którego w świetnej prezentacji wspierał tata.

Więcej…