• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie „Staszica” i Zespołu Palcówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

 

Kariera pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla "Washington Post" karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go "Teddy's Bear" - miś Teddy'ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: "Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać". Dwa lata później, w 1904 roku "Teddy Bear" był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Na obchody tegorocznego Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy podopiecznych Zespołu Palcówek Szkolno- Wychowawczych w Hrubieszowie. Dzień ten był okazją do świetnej zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych przez panią pedagog Jolantę Korneluk - inicjatorkę imprezy. Następnie uczennice z klasy IB wraz z kolegą z  klasy IIA zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną przygotowaną pod kierunkiem  p. Joanny Lis.  Autorką scenariusza była Aleksandra Kubacka. W rolę misia wcielił się Łukasz Czarnota, który pojawił się na scenie wraz z Gabrielą Bańką, Ewą Kowalską, Martą Kowalską, Urszulą Kozicką, Aleksandrą Król, Aleksandrą Kubacką, Adą Kyc, Kingą Ligaj, Kamilą Łoś, Aleksandrą Nowosad, Dominiką Ogórek, Kamilą Sykut, Zuzanną Łuką.

W drugiej części spotkania wszyscy uczniowie wspólnie wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w zajęciach ruchowych i konkurencjach sportowych.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez p. Monikę Młynarczuk było malowanie twarzy i formowanie misia z kolorowych balonów , za co odpowiedzialne były uczennice klasy IC: Kinga Kaczoruk, Aleksandra Kowalska, Klaudia Majewska, Natalia Nowakowska, Agnieszka Omiecińska, Dorota Wróbel.

Jednak największą popularnością cieszyła się zabawa taneczna z naszym pluszowym misiem, wróżką, pszczółkami i ich królową . Nad oprawą muzyczną czuwał Grzegorz Wołos z klasy IC, zaś spotkanie na fotografiach uwiecznił Marcin Warszawa z klasy IB.

Na zakończenie wizyty wszyscy zaproszeni uczniowie otrzymali „Misiowe ordery” wykonane przez uczennice klasy IIE: Martę Drączkowską, Karolinę Duńską, Jagodę Węgorek, Jolantę Wilkos, Sylwię Zubko pod czujnym okiem opiekuna Szkolnego Koła PCK – Barbary Brzezickiej, pluszowe maskotki i balonowe misie. W ramach podziękowania za zaproszenie, otrzymaliśmy od naszych gości kosz słodkości.

 Monika Młynarczuk

Galeria zdjęć

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…