• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Mistrzynie Powiatu w koszykówce dziewcząt

Dnia 18 marca 2019r., w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie  odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt.  W starciu o przejście do dalszego etapu wzięły udział dwie drużyny: Liceum Ogólnokształcące im.ks. Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Dziewczęta ze ” Staszica”  wykazały się dużymi umiejętnościami pokazując efekty swojej ciężkiej pracy. Walka była zacięta, lecz po czwartej kwarcie z wynikiem 32:9 dziewczyny ze Staszica pokonały swoje rywalki. 

Obu drużynom gratulujemy a naszym dziewczynom życzymy powodzenia na rejonie!!! 

Zawody odbędą się 27.03.2019 w Krasnymstawie.

Skład "Staszica"

1. Błaszczak Aleksandra

2. Dzirba Aleksandra

3. Kaczmarska Paulina

4. Kasprowicz Ada

5. Kowalczuk Klaudia

6. Kusiak Barbara

7. Łopocka Kamila

8. Niemczyk Karolina 

9. Rot Klaudia

10. Sądej Jagoda

11. Stępkowska Wiktoria

12. Wojciechowska Aleksandra

13. Wrona Katarzyna 

opiekun: Barbara Cygan 

Zdjęcia: Dawid Pirogowicz 

Tekst: Ola Wojciechowska 

 • _MG_5824
 • _MG_5975
 • _MG_5946
 • _MG_5900
 • _MG_5958
 • _MG_5905
 • _MG_5803
 • _MG_5825
 • _MG_5832
 • _MG_5918
 • _MG_5860
 • _MG_5818
 • _MG_5804
 • _MG_5875
 • _MG_5879
 • _MG_5970
 • _MG_5886
 • _MG_5899
 • _MG_5880
 • _MG_5848
 • _MG_5877
 • _MG_5909
 • _MG_5786
 • _MG_5847
 • _MG_5858
 • _MG_5889
 • _MG_5810
 • _MG_5835
 • _MG_5852
 • _MG_5882
 • _MG_5935

Simple Image Gallery Extended

 

 

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…