• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Iza Mrozowska laureatką ogólnopolskiego etapu „Żywej klasyki” 2021!

11 marca 2021 roku odbył się finał międzynarodowego konkursu „Żywa klasyka” na platformie Zoom. Koordynatorem konkursu była pani Jewgienija Kulczycka, jury na żywo oceniało występy uczestników z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Lublina, Terespola, Białej Podlaskiej.

Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie, pomimo obaw i lęku, co do niezawodności mikrofonów, sprzętu i - ogólnie mówiąc - Internetu. Amelia Pawluk (IA) i Iza Mrozowska (IIB) występowały tym razem jako ostatnie, więc napięcie i strach były coraz silniejsze, a warto dodać, że poziom wystąpień był wysoki. Wszyscy uczestnicy byli przygotowani solidnie i nasze dziewczyny wypadły znakomicie. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach werdykt był jednogłośny: w kategorii „język rosyjski jako obcy” Izabela Mrozowska zdobyła I miejsce i tytuł laureata konkursu! Brawo! Cieszymy się niezmiernie!
Co na to sama zwyciężczyni? O wydarzeniu Iza mówi tak: „Wzięcie udziału w konkursie było dla mnie możliwością sprawdzenia zarówno swoich umiejętności recytatorskich, jak i lingwistycznych, a także zdobycia doświadczenia, które bardzo cenię.
Cieszę się, że mogłam zaprezentować w tak znakomitym gronie własną wersję „Повести о Сонечке” Mariny Cwietajewej, a jednocześnie podziwiać wystąpienia innych uczestników – tych mówiących po rosyjsku na co dzień i dwujęzycznych osób, jak również tych, którzy uczą się tego języka jako obcego. Tym razem, oprócz realizacji zadania konkursowego, mieliśmy możliwość obejrzenia innych wystąpień na żywo, co dało nam porównanie i wskazówki w dalszym kształceniu się w obranym kierunku. Choć moja przygoda z językiem rosyjskim zaczęła się kilka lat temu, teraz czuję, że jestem na właściwej drodze. Dzieje się to dzięki nauczycielom ze „Staszica”, którzy zawsze służą mi radą i nieustannie pomagają doskonalić umiejętności, pokonywać lęki i trudności, a co za tym idzie – poszerzać horyzonty”.
Niewątpliwie, będzie to możliwe też dzięki głównej nagrodzie dla laureatów, którą ufundował Rosyjski Dom w Warszawie. Nagrodą jest edukacyjno-kulturoznawczy wyjazd
„Здравствуй, Россия!” do jednego z rosyjskich miast, oczywiście, po otwarciu granic. To będzie doskonała okazja, aby zobaczyć Rosję i jej niesamowite zabytki, poznać jej mieszkańców i mieć możliwość doskonalenia języka rosyjskiego w praktyce. Gratulujemydziewczynom wystąpień, a laureatce sukcesu!
Tekst: N. Pawluk

Odsłony: 820

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…