• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Uczennice Staszica w Finale Ogólnopolskiego Konkursu IPN

Klaudia Guluk i Alicja Osman z kl. II D zakwalifikowały się do III ogólnopolskiej edycji projektu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Celem projektu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej. Jednym z najważniejszych aspektów projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających obecnie za naszą wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni częścią naszej Ojczyzny.
Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego.
Alicja Osman przygotowała pracę - „Mazepowie – zmierzch sagi”
Klaudia Guluk pracę multimedialną „Sybir, kręta droga do domu...”
Dla laureatów etapu centralnego przewidziana jest nagroda – wyjazd edukacyjny na Kresy we wrześniu 2021 r.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia Klaudii i Alicji w finale ogólnopolskim.

 

 

Odsłony: 1294

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…