• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Przemysław Gardias i Piotr Gumieniak laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu dzieci i młodzieży

Brak opisu.

Przemysław Gardias i Piotr Gumieniak z kl. II A uzyskali tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu XXVII edycji Sejmu dzieci i młodzieży. Już od wielu lat tradycją jest, że 1 czerwca w ławach poselskich zasiada młodzież z całego naszego kraju, wcielając się w rolę posłów i debatując na temat projektu ustawy Ze względu na pandemię, młodzież po raz kolejny nie przejmie sejmowej sali plenarnej, by podyskutować o sprawach dla niej ważnych. Zamiast tego uczniowie mieli zgłaszać się w dwuosobowych w grupach do konkursu, którego tematem było: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. Temat nawiązał do uchwały Sejmu ustanawiącej kardynała Wyszyńskiego jednym z patronów 2021 roku.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży postaci kardynała Wyszyńskiego, powszechnie znaną, cenioną i wydaje się, że wciąż inspirująco aktualną. Słusznie nazwano kardynała Wyszyńskiego Prymasem Tysiąclecia. To najlepsze podsumowanie wszystkich jego działań podejmowanych w celu ratowania godności człowieka i dbałości o jego życie doczesne i wieczne.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy multimedialnej na wyżej wymieniony temat. Piotr i Przemek przygotowali film, którego głównym celem było przeprowadzenie wywiadu z osobami związanymi z Hrubieszowem, pytając ich, jakie jest najważniejsze przesłanie Prymasa Tysiąclecia. Rozmowę przeprowadzili z panią burmistrz Martą Majewską, która podkreśliła przesłanie kardynała w kontekście służby narodowi oraz należnym miejscu kobiety, ich awansu społecznego w sferze zawodowej i publicznej. Ksiądz Wiesław Oleszek przypomniał o posłudze biskupiej ks. kardynała w diecezji lubelskiej oraz wizycie kanonicznej w parafii p.w. Świętego Mikołaja. Ksiądz proboszcz podobnie jak pani burmistrz podkreślił przesłanie ks. kardynała w kontekście służby ojczyźnie i Kościołowi. Pan Marcin Mróz, dyrektor szkoły podstawowej, której patronem jest ks. kardynał Wyszyński stwierdził, że taka skromna i nieugięta osoba powinna dzisiaj być autorytetem nie tylko dla młodzieży, ale również dla dorosłych.

Gratulujemy Piotrowi i Przemkowi oraz ich opiekunce Edycie Wolańczuk!

Odsłony: 1322

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…