• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Wielki sukces: II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego!

 

W Moskwie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego, organizowany pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia. W czerwcu pisaliśmy, że na liście finalistów 2021 r. (spośród 2200 uczestników z 24 państw) znalazło się 8 uczniów z Polski, w tym aż 5 z naszego liceum.

Do ostatniego etapu uczniowie przystępowali z nowym repertuarem. Spotkania finałowe odbyły się we wrześniu 2021 r., a 1 października 2021 r. ogłoszone zostały wyniki. Dominika Kicia (kategoria - Twórczość wokalna) pięknie przygotowała piosenkę „Ах, Россия!”. Vladyslav Jushchuk (kategorii - Znawcy języka rosyjskiego, historii i kultury Rosji) rozwiązał niełatwy test, zawierający 40 zadań. Iza Mrozowska ( klasa 3B), Amelia Pawluk ( klasa 2A) i Paweł Jerzyna (klasa 3A) zajęli II miejsce i tym samym zdobyli tytuł laureata w kategorii „Театральное творчествo”. W finale postanowili pokazać fragment twórczości Michała Bułhakowa, ale nie „Mistrza i Małgorzatę” – najbardziej znaną powieść pisarza. Zagrali spektakl „Зачем учёному жена?” („Po co uczonemu żona?”) na motywach tekstu pisarza z 1934-1936 roku „Иван Васильевич” i znakomitej komedii z 1973 roku pt. „Иван Васильевич меняет профессию”. Nagranie sztuki odbywało się na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury. Tu stworzone zostało wnętrze z epoki. Z zasobów garderoby HDK, z szaf, kufrów i strychów uczniów i nauczycieli, na scenę przybyły kostiumy, rekwizyty i dekoracje. Każdy z uczniów był tu scenografem, kostiumografem, reżyserem i aktorem, rozwijał swoje talenty artystyczne, kreatywność i samodzielność. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury, Grażynie Temporowicz za umożliwienie nam nagrania występu na scenie HDK, panu Krzysztofowi Słupskiemu za przygotowanie oświetlenia i nagłośnienia, pani Agnieszce Zdun za wykonanie przepięknych zdjęć.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Szczególnie jesteśmy dumni z naszych wspaniałych aktorów! Zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań
Zapraszamy do obejrzenia nagrań:
https://www.youtube.com/watch?v=4LPy77VAJcQ
https://www.youtube.com/watch?v=Eh8dNlHzdEY

Tekst: Ludwika Siudyka, Neonila Pawluk

 

Odsłony: 305

Sukcesy i osiągnęcia

Wielki sukces: II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego!

 

W Moskwie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego, organizowany pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia. W czerwcu pisaliśmy, że na liście finalistów 2021 r. (spośród 2200 uczestników z 24 państw) znalazło się 8 uczniów z Polski, w tym aż 5 z naszego liceum.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Szkolny konkurs języka angielskiego "Staszic Online"

 

 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Laur dla Karoliny Fili zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

18. 11. 2021 r. odbył się w Zamościu VIII Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica reprezentowała w konkursie Karolina Fila z kl. III D3, która 5. 11. 2021 r. w zmaganiach rejonowych w Strzyżowie zajęła I miejsce.

Więcej…