• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Izabela Mrozowska - Lider wiedzy i ochrony środowiska 2021

 

06.12.2021 ogłoszono wyniki 3. edycji programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”. Podobnie jak w poprzednich latach, wśród laureatów nie zabrakło ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

W tegorocznej edycji zaszczytny tytuł stypendysty trzeciego etapu programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” otrzymała Izabela Mrozowska, uczennica klasy III B (4-letni biol-chem).
W ramach pracy nad projektem pod opieką swojego biologa, p. Marty Krupy, Iza realizowała zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe, zdobywała też wiedzę z zakresu ekologii oraz dbałości o zdrowy tryb życia.
Warto nadmienić, iż do trzeciej edycji programu, adresowanego do uczniów i nauczycieli liceów ogólnokształcących i techników, przystąpiło 29 szkół z województwa lubelskiego. Formalne i merytoryczne wymagania określone w Regulaminie Programu wypełniło 27 uczniów, otrzymując tym samym tytuł „Lidera wiedzy i ochrony środowiska” oraz jednorazowe stypendium. Program „Lider wiedzy i ochrony środowiska” jest realizowany przez WFOŚiGW w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Serdecznie gratulujemy Izabeli sukcesu i mamy nadzieję, że kolejni uczniowie naszej szkoły pójdą w ślady Izy oraz poprzednich dwóch stypendystek programu – Matyldy Śliżyńskiej ( Laureatka 2019) i Oliwii Jaworskiej (Laureatka 2020).

 

 

Odsłony: 274

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…