• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

II miejsce dla Aleksandry Feliksiak oraz wyróżnienie dla Sebastiana Borka!

20 grudnia 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs recytatorski „Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych”. Organizatorami konkursu były Katedra Lingwistyki Stosowanej UMCS oraz Katedra Przekładoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Celem przedsięwzięcia było propagowanie nauki języka rosyjskiego i rozwijanie motywacji do jego doskonalenia poprzez czytanie literatury w oryginale. Zadanie konkursowe polegało na prezentacji własnej interpretacji wiersza Kornieja Czukowskiego „Муха-цокотуха”. W konkursie wzięli udział uczniowie z Lublina, Hrubieszowa, Białej Podlaskiej, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Nasze liceum godnie reprezentowali: Agata Kusiak (IID), Wiktoria Bałakut (IIB), Sebastian Borek (IIB), Aleksandra Feliksiak (IA) – uczniowie Neonili Pawluk. Jury w składzie: dr Marcin Dziwisz (Katedra Przekładoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie) oraz dr Agnieszka Potyrańska (Katedra Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie) przyznało II miejsce Aleksandrze Feliksiak oraz wyróżnienie Sebastianowi Borkowi. Serdecznie gratulujemy! Nagrody rzeczowe dla laureatów i osób wyróżnionych zostaną dostarczone do szkół na początku stycznia, a organizatorzy zapraszają naszych ambitnych i zdolnych uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku!

Odsłony: 198

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…