• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Sukcesy w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego

 

17 listopada 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund” – XIX edycja.

Konkurs zorganizowano w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, którego głównym celem jest rozbudzanie zainteresowań językiem niemieckim, odkrywanie uzdolnień i talentów oraz motywowanie uczniów do podejmowania intelektualnych wyzwań.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z II i III klas czteroletniego liceum: Mikołaj Dąbrowski (IIA), Oliwia Szykuła (IIA), Wiktoria Laskowska (IIA), Wojciech Widz (IIA), Gabriel Bryk (IIA), Mateusz Zając (IIA), Jakub Kutera (IIA), Szymon Woś (IIA), Magdalena Kozdroń (IIA) i Aleksandra Tor (IIA) – uczniowie pani Katarzyny Dziumagi oraz Dominika Kucińska (IIB), Przemysław Gardias (IIIA), Julia Naworol (IIIA), Anna Prystupa (IIIB), Marta Prystupa (IIIB), Nina Pietrusiewicz (IIIB), Natalia Kozioł (IIIB) i Monika Nowosad (IIIB) – uczniowie pani Urszuli Pasieki.
Wyniki konkursu ogłoszone zostały 31 grudnia. Na 2771 uczestników ze 196 szkół uczniowie STASZICA uplasowali się bardzo wysoko. W językowej rozgrywce w kategorii dla klas II najwyższy wynik osiągnął Mikołaj Dąbrowski zajmując II miejsce w województwie. Oliwia Szykuła i Wiktoria Laskowska zajęły VIII miejsce w województwie.
W kategorii dla klas III najlepiej poradził sobie Przemysław Gardias plasując się na XII pozycji w województwie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy potwierdzające ich osiągnięcia.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów językowych.

 

Odsłony: 152

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…