• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego ze STASZICA

W wyniku realizacji projektu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023” Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał stypendia 6 uczniom I Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Z radością informujemy, że ogłoszone zostały wyniki projektu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023”. Marszałek Województwa Lubelskiego, p. Jarosław Stawiarski przyznał stypendia następującym uczniom I Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie:

Stanisław Adamowicz (kl. III E3)
Tomasz Budzyński (kl. III A3)
Natalia Kozioł (kl. III B)
Mateusz Lewicki (kl. I B)
Izabela Mrozowska (kl. III B)
Patrycja Zając (kl. I A)

Wymienieni uczniowie to finaliści i laureaci międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych. Wszyscy wyróżnieni od lat pracują nad swoją wiedzą, odnosząc sukcesywnie bardzo dobre rezultaty, za które byli już wielokrotnie nagradzani. Przyznane stypendium jest potwierdzeniem faktu, jak wysoce doceniany jest wysiłek młodzieży wkładany w kształtowanie nie tylko własnego rozwoju, ale także przyszłości naszego regionu, województwa i kraju.
Gratulujemy stypendystom i życzymy dalszych sukcesów.

Odsłony: 145

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…