• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

III miejsce dla Martyny Gnasiuk i wyróżnienie dla Julii Papierz!

 

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie został rozstrzygnięty XI Wojewódzki Konkurs Językowo – Plastyczny🇷🇺 „Piękno Rosji”🇷🇺 dla szkół średnich. Patronat honorowy objęła Katedra Translatoryki i Języków Słowiańskich w Instytucie Językoznawstwa WNH KUL w Lublinie.

Główne cele tego konkursu – to zachęcanie uczniów do rozwijania zdolności językowych i plastycznych i uwrażliwianie na piękno kultury i sztuki rosyjskiej. Zadaniem uczestników było samodzielne wyszukiwanie z różnych źródeł informacji o Wenecji Północy i wykonanie dowolną techniką komiksu o Sankt – Petersburgu wraz z wypowiedziami bohaterów w języku rosyjskim. Jury oceniało inwencję twórczą, estetykę pracy, poprawność i bogactwo językowe. Docenione zostały prace dwóch uczennic klasy 2C: Martyna Gnasiuk zdobyła tytuł laureata, zajmując III miejsce, a Julia Papierz otrzymała wyróżnienie. Laureatom Konkursów przyznano nagrody, osobom wyróżnionym –upominki, natomiast wszystkim uczestnikom – pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: Neonila Pawluk

Ludwika Siudyka

Odsłony: 720

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz na Gali „Matury na 100%”

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta „Staszica” - Stanisław Adamowicz.

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka powraca

Akademia Staśka to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez hrubieszowskie I LO im. ks. Stanisława Staszica z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz o licealistach, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Spotkanie ze strażakami OSP w Hrubieszowie

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie I LO im. ks. St. Staszica uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Więcej…