Kolejny sukces Klaudii Guluk i Zuzanny Kusiak


Klaudia Guluk z III D i Zuzanna Kusiak z III C – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie zostały laureatkami centralnego etapu Konkursu IPN “Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży.
Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego. Należało wykazać się nie tylko umiejętnością zdobywania i selekcji informacji, ale również talentem literackim. Na każdym etapie powstawania prac nad młodymi historyczkami czuwała pani Elżbieta Dąbrowska.
Komisja konkursowa Instytutu Pamięci Narodowej doceniła prace naszych uczennic opisujące dzieje rodzinne i przyznała im tytuł Laureata. Tym samym dziewczyny znalazły się w gronie dwunastu laureatów z całej Polski.
Wyniki etapu centralnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" (IV edycja ogólnopolska) 2021/2022 - Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku - Edukacja IPN
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

Odsłony: 916