• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Stanisław Adamowicz w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

Tegoroczny maturzysta Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz został wyróżniony jako jeden z 27 najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających w całej Polsce. Staszek został doceniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „ Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Absolwent naszej szkoły spędził w niej 6 lat, będąc uczniem najpierw Gimnazjum, a potem I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Dał się poznać jako pełen pasji i zapału do nauki młody człowiek o wysokiej kulturze osobistej i pogodnym usposobieniu. Stanisław jest laureatem konkursów językowych, zdobył m.in. tytuł najlepszego młodego tłumacza w Polsce w konkursie Juvenes Translatores, laureata Międzynarodowego Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila. Jest także stypendystą Prezesa Rady Ministrów.
Cieszymy się z osiągnięć Staszka i życzymy mu dalszego realizowania swoich planów życiowych już jako student.

Tu przeczytasz, jak Staszek jako jeszcze uczeń 2 klasy liceum przedstawia samego siebie:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02YN84UDSrjtjsxLVGPjaeKxxd8vnEWrVMC8YhkkojvxWvtY22F6VLtrhB31sgFC59l&id=101171050384526

Odsłony: 353

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz na Gali „Matury na 100%”

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta „Staszica” - Stanisław Adamowicz.

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka powraca

Akademia Staśka to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez hrubieszowskie I LO im. ks. Stanisława Staszica z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz o licealistach, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Spotkanie ze strażakami OSP w Hrubieszowie

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie I LO im. ks. St. Staszica uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Więcej…