• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Staszic” znów najlepszy

3 kwietnia w sali obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie odbył się finał VI Konkursu Slawistycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Obejmował około 10-minutową ustną prezentację wybranego przez uczestnika zwyczaju charakterystycznego dla jednego z krajów słowiańskich: Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Białorusi i Czech. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. W konkursie pod opieką Neonili Pawluk wzięły udział uczennice naszej szkoły: Aleksandra Nowosad z kl. IB i Iryna Sydoruk z kl. IE.

Niesamowita oryginalność tematu prezentacji „Zagadka duszy rosyjskiej” Oli Nowosad i bardzo dobra znajomość języka i kultury rosyjskiej wywołały ogromne zainteresowanie, ciszę i skupienie w sali obrad. Jury przyznało Oli II miejsce, podkreślając bardzo wysoki poziom przygotowanej pracy. Iryna porwała serce jurorów bardzo dobrą znajomością symboliki Ukrainy i tradycji ukraińskiego narodu. Prezentacja uczennicy dotyczyła ukraińskiej piosenki „Odna kalyna”, za którą jury przyznało jej III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!!!

Galeria

Odsłony: 2888

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

Tegoroczny maturzysta Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz został wyróżniony jako jeden z 27 najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających w całej Polsce. Staszek został doceniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „ Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Więcej…

Zawody sportowe

V miejsce w województwie koszykarzy Staszica

Dnia 30 marca 2022 roku w Chełmie odbyła się Wojewódzka Licealiada w koszykówce chłopców.

Więcej…

Ogłoszenia

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

29.09.2022 odbyło się tajne głosowanie w naszej szkole na kandydatów do SU.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jest procesem, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i wychowawca.

Więcej…