• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Karolina Fila na szczeblu centralnym Olimpiady Teologii Katolickiej!

04 marca br. odbył się w Zamościu II etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej, której hasłem są słowa: „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

Materiał, z którego uczniowie musieli się przygotować do etapu diecezjalnego obejmował fragmenty Dziejów Apostolskich, Katechizmu Kościoła Katolickiego, homilie św. Jana Pawła II oraz kilka obszernych opracowań.
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie Karolina Fila z kl. I D3 po raz kolejny w tym roku stanęła wśród najlepszych uczniów biorących udział w konkursie. Tym razem po zmaganiach w etapie pisemnym uplasowała się na III miejscu w diecezji i awansowała do finału ogólnopolskiego, który będzie miał miejsce w Przemyślu w dniach 16-18 kwietnia.
Do konkursu uczennicę przygotowywała - s. Bernadetta Kozieł.
Laureaci XXX Olimpiady Teologii Katolickiej, będą mogli wybierać spośród różnych uczelni i kierunków. Ponadto na zwycięzców czekają zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.
Uczennicy i s. katechetce gratulujemy oraz życzymy sukcesów w finale olimpiady.

 

Odsłony: 155

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Bolesław Pyc

Uroczystości, wydarzenia

Dzień Kobiet w Staszicu

Już w piątek, 6 marca, zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Polonistki wraz z uczniami przygotowały uroczystą akademię: były zabawne scenki, piękne piosenki, tańce i słodki poczęstunek. Życzenia dla wszystkich Pań ułożyła Gabrysia Kulczyńska.

Więcej…