• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Sukces przyszłych przedsiębiorców

Nasi uczniowie liceum już od 10 lat w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości realizują ogólnopolski program ,,Moje finanse”. W tym roku szkolnym w ramach programu ogłoszono konkurs pt.: ,,Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym” pod hasłem ,,Kupuj z głową”.

Jest to już IV edycja tego konkursu. Szkolne zmagania przyniosły sporo emocji, ponieważ odbywały się w ostatnim dniu nauki w budynku szkoły. Eliminacje wyłoniły zespół, który następne etapy musiał już realizować zdalnie. W skład drużyny weszli uczniowie klasy Ia trzyletniego liceum: Angelika Łazorczyk, Anna Wójtowicz i Tomasz Budzyński. W tym etapie uczniowie wykazali się dużą wiedzą i refleksem, ponieważ na 20 drużyn z całej Polski zostali zakwalifikowani z jedną z najwyższych not równą 5. Później rywalizowali w pracy zespołowej, która wymagała nie tylko kompetencji przedsiębiorczych, ale poradzenia sobie w kontakcie zdalnym zespołu, aby znaleźć się w półfinałowej dwunastce szkół z całej Polski. Następnie potrzebna była pomoc internautów. Wsparcie głosujących pozwoliło zakwalifikować drużynę do półfinału.

Chcemy zaznaczyć, że na cztery edycje Staszic osiągnął po raz drugi tak wysoki wynik.
Wszystkim internautom serdecznie dziękujemy za wsparcie, a drużynie ze Staszica życzymy kolejnych sukcesów.

Odsłony: 162

Sukcesy i osiągnęcia

Mówią o nas w telewizji

30 czerwca 2020 roku na zaproszenie prowadzącychych program "Między Wisłą a Bugiem" (TVP3) Izabeli Śledź i Józefa Szopińskiego mieliśmy możliwość opowiedzieć o sukcesach naszych uczniów w konkursach, dotyczących języka rosyjskiego. Kilka krótkich chwil na antenie pozwoliło zaledwie zaznaczyć, jak nasi uczniowie, których reprezentowała Izabela Mrozowska (kl. 1E), jedna z tegorocznych finalistek Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, przygotowują się do zmagań konkursowych, o czym piszą, czyje utwory recytują.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Agnieszka Zyśk

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…