• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Trzy nagrody dla uczennic hrubieszowskiego Staszica!

6 czerwca 2020 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego ustanowionego w 2010 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dniu urodzin wielkiego mistrza – Aleksandra Puszkina, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie przeprowadził Maraton.

Uczestnicy z całej Polski rywalizowali w trzech kategoriach: recytacja pod hasłem: „Słowa płynące prosto z serca”, rysunek pt.: „Droga bajek”, esej na 5 tematów dotyczących Rosji, jej kultury i literatury, mieszkańców, miejsc wartych odwiedzenia. W tak wspaniałej inicjatywie nie mogło zabraknąć uczniów Staszica. Język rosyjski cieszy się coraz większą popularnością wśród naszej młodzieży, z czego jesteśmy dumni. Jak mówi polskie przysłowie: „Dla chcącego nic trudnego” - nauka zdalna i przygotowania do konkursu w formie on-line nie były przeszkodą. Tym razem do recytacji przystąpili: Milena Węgorek (1B), Izabela Mrozowska (1E), Paweł Jerzyna (1A3), Marta Kuraszko (IIE) i Gabriela Jarosz (IIE); esej na trzy różne tematy przygotowały: Julia Korneluk (1B), Julia Borkowska (1B) oraz Agnieszka Pędzik (II A).
Jury doceniło pracę, pomysłowość i oryginalność trzech uczennic: Julii Borkowskiej przyznało II miejsce za pracę pod tytułem „Smak szczęścia” na temat Rosji i jej mieszkańców, Gabrieli Jarosz II miejsce za przedstawienie i interpretację fragmentu „Кавказкий пленник” Aleksandra Puszkina oraz III miejsce – Marcie Kuraszko, która zaprezentowała fragment opowiadania „Метель” z cyklu powieści „Повести покойного Ивана Петровича Белкина”. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w RONiK w Warszawie!
Wszystkim gratulujemy udziału! Cieszymy się z sukcesu! Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!
Opracowała: Neonila Pawluk

 

Odsłony: 290

Sukcesy i osiągnęcia

Mówią o nas w telewizji

30 czerwca 2020 roku na zaproszenie prowadzącychych program "Między Wisłą a Bugiem" (TVP3) Izabeli Śledź i Józefa Szopińskiego mieliśmy możliwość opowiedzieć o sukcesach naszych uczniów w konkursach, dotyczących języka rosyjskiego. Kilka krótkich chwil na antenie pozwoliło zaledwie zaznaczyć, jak nasi uczniowie, których reprezentowała Izabela Mrozowska (kl. 1E), jedna z tegorocznych finalistek Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego, przygotowują się do zmagań konkursowych, o czym piszą, czyje utwory recytują.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wydawanie świadectw maturalnych

Wydawanie świadectw maturalnych odbędzie się we wtorek 11 sierpnia 2020 roku według następującego harmonogramu:

 • klasa 3A – godz. 9.15-10:00 sala 1
 • klasa 3B – godz. 10.15-11:00 sala 1
 • klasa 3C – godz. 11.15-12:00 sala 1
 • klasa 3D – godz. 12.15-13:00 sala 1
 • klasa 3E – godz. 13.15-14:00 sala 1

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz postępowania zgodnie z wytycznymi sanitarnym obowiązującymi na terenie szkoły.  

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…