• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Sukces uczennic Staszica

19 czerwca 2020 r. odbyło w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie uroczyste wręczenie nagrody i wyróżnień XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Nasza szkoła gościła przedstawiciela Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Pana Pawła Łapińskiego.

Oliwia Jaworska, uczennica klasy 2b, została laureatką Etapu Okręgowego XXXV OWE. Jednocześnie zyskała tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Za swoje otrzymała osiągnięcie nagrodę rzeczową oraz dyplom, który uprawnia ją do wyboru jednego z 62 indeksów na uczelnie przyrodnicze w Polsce.
Oliwka jest autorką pracy badawczej na temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twego zamieszkania, wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian”. Tytuł pracy: „Ochrona bioróżnorodności powiatu hrubieszowskiego w obliczu zmniejszających się zasobów wodnych”. Tytuł laureata uzyskało tylko 7 młodych ludzi w województwie lubelskim.
Natalia Kozioł – uczennica klasy 1b oraz Izabela Mrozowska – uczennica klasy 1e, otrzymały z rąk Pana Pawła Łapińskiego wyróżnienia za udział w Etapie Okręgowym XXXV OWE.
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Piłat -Dyrektor Wydziału Zasobów Naturalnych
i Ochrony Środowiska w Starostwie Hrubieszowa za życzliwość i merytoryczne wsparcie przy realizacji pracy badawczej.
Gratulujemy nagrodzonym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

 • IMG_20200619_090951721
 • IMG_20200619_090845939
 • IMG_20200619_090857540
 • IMG_20200619_090904378

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 627

Sukcesy i osiągnęcia

Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska

Oliwia Jaworska, uczennica klasy 3B jest uczestniczką II edycji Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”, którego organizatorami są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

„Staszic” w programie „Aktywna tablica”

Aktywna Tablica

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie jako jedyna szkoła ponadpodstawowa w powiecie hrubieszowskim zakwalifikowała się do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” edycja 2020.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Wykładowcy UMCS dla naszych uczniów

W listopadzie 2020 roku, korzystając z oferty Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie skierowanej do szkół partnerskich, młodzież naszego liceum wzięła udział w zajęciach on-line na platformie Teams. Uczniowie klas 3E, 3D i 2B z łatwością „przybyli” i aktywnie uczestniczyli w warsztatach „Terminologia medyczna w warsztacie tłumacza”, które poprowadziła dr Anna Dąbrowska. Podczas spotkania poznaliśmy nazwy chorób i dolegliwości po angielsku, słownictwo związane z opisem symptomów oraz mieliśmy możliwość rywalizować drużynowo w grze i przy okazji sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego.

Więcej…