• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Stypendium Dyrektora dla 8 uczniów Staszica

„Non scholae, sed vitae discimus” – już starożytni Rzymianie przypominali, że uczymy się nie dla szkoły i ocen, lecz dla samych siebie, bo to dopiero życie zweryfikuje naszą wiedzę. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, jaką wartość niesie za sobą doskonalenie własnych umiejętności i sięganie coraz wyżej i dalej. W Staszicu doceniamy starania wszystkich. Po skierowanych do uczniów licznych pochwałach, jakie usłyszeliśmy z ust pani dyrektor w czasie zakończenia roku szkolnego oraz po odczytaniu statystyk dotyczących wysokich osiągnięć w nauce, sporcie oraz inicjatywach artystycznych i społecznych, przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych nagrodą przyznawaną przez dyrektora szkoły w formie jednorazowego stypendium finansowego. 

Po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Komisji Stypendialnej i Samorządu Uczniowskiego, pani Alicja Borkowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica na mocy stosownego regulaminu postanowiła przyznać STYPENDIUM DYREKTORA następującym uczniom:
1. Agnieszka Beń, kl. II E – średnia ocen: 5,67
2. Tomasz Budzyński, kl. 1 A3 - średnia ocen: 5,50
3. Anna Prystupa, kl. 1 B - średnia ocen: 5,47
4. Anna Wójtowicz, kl. 1 A3 - średnia ocen: 5,44
5. Marzena Semaj, kl. 1 B3- średnia ocen: 5,41
6. Amelia Antoniuk, kl. 1 B - średnia ocen: 5,40
7. Kinga Żuraw, kl. 1 D - średnia ocen: 5,40
8. Julia Naja, kl. 1 A3 - średnia ocen: 5,38

Stypendium za wyniki w nauce może być przyznane uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania w okresie poprzedzającym okres, w którym przyznaje się to stypendium. W przypadku jednakowej średniej ocen o przyznaniu stypendium decyduje dyrektor szkoły w porozumieniu z komisją stypendialną biorąc pod uwagę osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Stypendium za wyniki w nauce może być przyznane raz w okresie, jednak tylko pod warunkiem, że ubiegający się o stypendium uczeń nie pobiera już innego świadczenia stypendialnego.
Informacje o wszystkich stypendystach w tym roku otrzymacie tutaj (oprócz stypendium płk. F. Kornickiego, o czym już jutro):
https://www.facebook.com/100letnistaszic/posts/894132037755086?__tn__=K-R
http://staszic.pl/sukcesy-i-osiagniecia/937-stypendia-burmistrza-rozdane
http://staszic.pl/sukcesy-i-osiagniecia/935-sypnelo-sukcesami-uczniow-staszica

!!! Gratulujemy serdecznie nagrodzonym uczniom i życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego !!!

 

Odsłony: 628

Sukcesy i osiągnęcia

Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska

Oliwia Jaworska, uczennica klasy 3B jest uczestniczką II edycji Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”, którego organizatorami są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

„Staszic” w programie „Aktywna tablica”

Aktywna Tablica

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie jako jedyna szkoła ponadpodstawowa w powiecie hrubieszowskim zakwalifikowała się do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” edycja 2020.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Wykładowcy UMCS dla naszych uczniów

W listopadzie 2020 roku, korzystając z oferty Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie skierowanej do szkół partnerskich, młodzież naszego liceum wzięła udział w zajęciach on-line na platformie Teams. Uczniowie klas 3E, 3D i 2B z łatwością „przybyli” i aktywnie uczestniczyli w warsztatach „Terminologia medyczna w warsztacie tłumacza”, które poprowadziła dr Anna Dąbrowska. Podczas spotkania poznaliśmy nazwy chorób i dolegliwości po angielsku, słownictwo związane z opisem symptomów oraz mieliśmy możliwość rywalizować drużynowo w grze i przy okazji sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego.

Więcej…