• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Akademia Staśka wyróżniona

Kapituła konkursu „Szkoła Innowacji” zdecydowała o przyznaniu I Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie WYRÓŻNIENIA w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa” za prowadzenie zajęć w ramach Akademii Staśka. 

Pierwsze zajęcia Akademii Staśka odbyły się w październiku 2018 roku z inicjatywy nauczycielki biologii p. Marty Krupy oraz jej wychowanków z klasy biologiczno – chemicznej. Zamysłem twórców było pokazanie jak fascynujący i ciekawy jest świat nauk przyrodniczych uczniom hrubieszowskich szkół podstawowych. Uczniowie biol-chemu przygotowywali niezliczone pomoce naukowe oraz doświadczenia pod okiem swojej wychowawczyni, a następnie pokazywali je na zajęciach młodszym kolegom i koleżankom. Bardzo szybko wieść o zajęciach rozniosła się po mieście, a frekwencja zaczęła przekraczać najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ogromna pasja, ciekawość świata oraz zamiłowanie do nauki stały się głównymi wyznacznikami zajęć, i co ciekawe, zaczęły przynosić obopólne korzyści. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zobaczyć i wziąć udział w wielu eksperymentach i doświadczeniach, natomiast licealiści przekonali się, jak trudne bywa przekazywanie wiedzy. Po niespełna kilku zajęciach Akademii Staśka do uczniów biol-chemu i ich wychowawczyni dołączyli uczniowie innych klas i nauczyciele. Zajęcia stały się wielodziedzinową podróżą naukową łączącą pokolenia i pokazującą, że nauka nie musi być ani nudna ani żmudna.
Do tej pory, w ramach Akademii Staśka, odbyło się 12 spotkań. Chcielibyśmy kontynuować naszą inicjatywę, dlatego też liczymy na Was przyszli pierwszoklasiści. Aby działać z nami nie musicie być omnibusami, wystarczy chęć współpracy, entuzjazm i odrobina kreatywności.

 • akademia2
 • akademia5
 • akademia3
 • akademia4
 • akademia1
 • akademia_certyfikat

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 214

Sukcesy i osiągnęcia

Nagrody książkowe odebrane!

29 września 2020 roku uczennice naszego liceum – Gabriela Jarosz, Marta Kuraszko, Izabela Mrozowska i Julia Borkowska odebrały nagrody książkowe ufundowane przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz pamiątkowe dyplomy za udział w ubiegłorocznym konkursie z języka rosyjskiego.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zajrzyj do biblioteki szkolnej !

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”

Kartezjusz

Z radością informujemy, że w naszej bibliotece szkolnej są dostępne wiersze i inne utwory w oryginale Aleksandra Puszkina, Antoniego Czechowa, Włodzimierza Wysockiego, Anny Achmatowej – wybitnych przedstawicieli literatury rosyjskiej.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Światowy Dzień Morza

Kiedyż zapragniecie szerokiego oddechu morza i jego widnokręgów bezkresnych, ponad którymi waży się Tajemnica!

Mariusz Zaruski

24 września 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO z siedzibą w Londynie. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza było hasło "Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety".

Więcej…