• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla Gabrieli Jarosz

Minister Edukacji i Nauki jak co roku wyróżnia wąskie grono wysoce uzdolnionych uczniów polskich szkół. W 2020 r. w całym kraju ścisłe kryteria spełniło jedynie 29 uczniów, a wśród nich uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica Gabriela Jarosz.

Gabrysia jest uczennicą klasy III humanistyczno-psychologicznej. Od lat interesuje się językiem i literaturą rosyjską oraz kulturą i historią Rosji. Dzięki talentowi, wrażliwości i pracowitości odnosi spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Do najważniejszych należą:
• Międzynarodowy Konkurs "Żywa Klasyka 2020", Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej, Rosja, Sankt-Petersburg – I miejsce - tytuł laureata (indywidualnie)
• X Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski pt. „Что в имени тебе моём?”, Państwowy Uniwersytet A. Puszkina w Moskwie, Rosja – dyplom zwycięscy (indywidualnie)
• Ogólnopolski Maraton z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, II miejsce - tytuł laureata (indywidualnie)
• Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej pod hasłem „Поэзии пленительные строки”, UMCS w Lublinie oraz Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej, II miejsce - tytuł laureata (indywidualnie)
Stypendium Ministra Edukacji i Nauki (ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania) może być przyznane uczniowi szkoły publicznej i niepublicznej dla młodzieży, publicznej i niepublicznej branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej, uzyskującemu wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności: • laureatowi międzynarodowej olimpiady lub laureatowi i finaliście olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju; • laureatowi konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe; • uczniowi szkoły ponadpodstawowej uzyskującemu najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki; • uczniowi uczestniczącemu w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów; • uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym. uczniom wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami edukacyjnymi. Są to uczniowie, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie w roku szkolnym 2019/2020. Wysokość stypendium to 3 000 zł jednorazowej nagrody dla każdego ucznia.
Serdecznie gratulujemy Gabrysi oraz życzymy kolejnych sukcesów i powodzenia na maturze.

 

Odsłony: 188

Sukcesy i osiągnęcia

Iza laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020!

24 grudnia 2020 roku podczas telekonferencji Moskiewskiego Departamentu Edukacji i Nauki Marianna Lebedeva, dyrektor Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia, podsumowała wyniki tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego i podała zwycięzców. Ogólnie w konkursie wzięło udział dwa tysiące uczniów z 5 kontynentów, 30 państw, 79 miast. Większość uczestników pochodziła z Białorusi, Serbii, Bułgarii, Włoch, Kazachstanu, ale nie zabrakło też uczestników z dalekiej Australii czy Kanady. W tym roku po raz pierwszy zmagania o tytuł laureata odbyły się online od 5. do 27. listopada w każdej z 7 kategorii.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu pt. "Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych", który odbędzie się formule on-line. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu linka do nagrania video, na którym uczniowie czytają wskazany przez Organizatorów tekst konkursowy (w załączeniu). Zgłoszenia przyjmujemy do 18.12. Link z do nagrania przesyłamy do nauczyciela języka rosyjskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych plikach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Akcja MEN "Razem na święta" 2020 w Staszicu.

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym momentem w życiu wielu ludzi na całym świecie, pełnym radości oraz duchowych przeżyć. Często kojarzony z rodziną, która zbiera się przy wspólnym stole, by cieszyć się swoją obecnością, śpiewać kolędy i składać sobie wzajemne życzenia. Dla dzieci też są niezwykle ważne, bo czekają na upragnione prezenty.

Więcej…