• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

I miejsce naszej „Akademii Staśka”!

W listopadzie 2020 roku ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu „Русская речь – 2020”, który od lat ma na celu rozwój potencjału naukowego, metodycznego i twórczego nauczycieli, a także popularyzację i upowszechnianie najlepszych nowoczesnych technologii i metod nauczania języka rosyjskiego jako obcego.

Do jednej z trzech nominacji, zatytułowanej: „Najlepsze lekcje języka rosyjskiego” były zgłoszone zajęcia „Rosyjski na wesoło”, które odbyły się w marcu bieżącego roku w ramach „Akademii Staśka”. Analizie jury poddany został szczegółowy opis celów, zasobów oraz metod, wykorzystanych do nauki najmłodszych uczestników innowacyjnego projektu. Doceniono metody aktywizujące, techniki multimedialne oraz kreatywne podejście, gdzie w centrum jest młodzież i to ona stymuluje proces uczenia się, jest sterem i okrętem. Rola nauczyciela sprowadza się do przygotowania zasobów, niezbędnych materiałów oraz zaaranżowania odpowiedniej atmosfery. Dzięki temu proces poznania (nauka) czerpie energię z ciekawych elementów, które zostały wyeksponowane lub celowo ukryte z myślą o tym, że uczestnicy zajęć na pewno je zauważą.
Komisja konkursowa przyznała I miejsce w danej kategorii oraz przekazała cenne nagrody: bezpłatny i nieograniczony dostęp do elektronicznej wersji multibooka „Привет, Россия!”, który zawiera interaktywne zadania z możliwością weryfikacji wyników oraz wbudowane ścieżki audio do wszystkich typów zadań; bezpłatny dostęp do jednej z największych bibliotek cyfrowych na świecie „MyBook” oraz bezpłatny kurs on-line dla nauczyciela: „Istotne aspekty w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego: nowe metody, trendy, innowacje”.
Bardzo się cieszymy, że została doceniona praca młodzieży oraz nauczycieli naszego liceum. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że podążamy w dobrym kierunku. Warto mieć niekonwencjonalne podejście i sięgać po nowoczesne techniki. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań „Akademii Staśka”, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z nagród.

Tekst opracowała: Neonila Pawluk

 • 127933141_706265816695284_6065108434448782450_n
 • 127458933_743930493134574_3617104584154926122_n
 • 127580278_1271024239921757_1337064331552306466_n

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 189

Sukcesy i osiągnęcia

Iza laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020!

24 grudnia 2020 roku podczas telekonferencji Moskiewskiego Departamentu Edukacji i Nauki Marianna Lebedeva, dyrektor Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia, podsumowała wyniki tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego i podała zwycięzców. Ogólnie w konkursie wzięło udział dwa tysiące uczniów z 5 kontynentów, 30 państw, 79 miast. Większość uczestników pochodziła z Białorusi, Serbii, Bułgarii, Włoch, Kazachstanu, ale nie zabrakło też uczestników z dalekiej Australii czy Kanady. W tym roku po raz pierwszy zmagania o tytuł laureata odbyły się online od 5. do 27. listopada w każdej z 7 kategorii.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu pt. "Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych", który odbędzie się formule on-line. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu linka do nagrania video, na którym uczniowie czytają wskazany przez Organizatorów tekst konkursowy (w załączeniu). Zgłoszenia przyjmujemy do 18.12. Link z do nagrania przesyłamy do nauczyciela języka rosyjskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych plikach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Akcja MEN "Razem na święta" 2020 w Staszicu.

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym momentem w życiu wielu ludzi na całym świecie, pełnym radości oraz duchowych przeżyć. Często kojarzony z rodziną, która zbiera się przy wspólnym stole, by cieszyć się swoją obecnością, śpiewać kolędy i składać sobie wzajemne życzenia. Dla dzieci też są niezwykle ważne, bo czekają na upragnione prezenty.

Więcej…