• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty. 

tym roku szkolnym odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i postanowili wziąć udział w konkursie.  

Warto było, ponieważ główną nagrodą jest 6 - miesięczny kurs języka angielskiego online sponsorowany przez SPEAKINGO. Nagrody zakupiono także dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Staszic i Rady  Rodziców. Po długiej dyskusji komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Wybór nie był łatwy ze względu na wysoki poziom nagranych filmówNauczyciele docenili umiejętności językowe, niebanalne pomysły, inwencję twórczą oraz niebywały urok osobisty uczniów.  

W kategorii indywidualnej nagrody przyznano: 

I miejsce: Anna Prystupa, kl. 2b 

II miejsce: Marzena Semaj, kl. 2b3 

III miejsca: Paulina Kamińska, kl. 2d3 

Wyróżnienie: Katarzyna Kowalska, kl. 2d3 

W kategorii grupowej komisja doceniła wkład pracy, humor oraz kreatywność Darii Pirogowicz i PrzemysławaGardiasa z klasy 2a oraz Justyny Skwarczewskiej z klasy 2c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu. To już za rok!  

Joanna Patkowska 

Magdalena Kamińska 

 

 

  

 

 

  
  

Odsłony: 148

Sukcesy i osiągnęcia

Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W lutym 2021 roku zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego jako Obcego organizowanej przez Bibliotekę Prezydenta Federacji Rosyjskiej we współpracy z dziewięcioma wiodącymi rosyjskimi uczelniami wyższymi. Powołanie olimpiady nastąpiło zgodnie z rozporządzeniem Rosyjskiego Ministra Edukacji i Nauki, który już od 2014 roku sprawuje nadzór nad poprawnym jej przebiegiem oraz poziomem dydaktyczno-merytorycznym z trzech przedmiotów szkolnych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka rosyjskiego. Od 2019 roku dodano przedmiot: język rosyjski jako obcy i w tej kategorii mogą rywalizować ze sobą wszyscy obcokrajowcy.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zimowa puszka dla Reksia

Naszej młodzieży działającej w Szkolnym Kole Ligii Ochrony Przyrody nic nie przeszkodziło, aby jak co roku wspomóc Fundację ,,Reksio i Przyjaciele” mającą swoją siedzibę w Podhorcach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

X Jubileuszowy Międzynarodowy konkurs „Żywa klasyka” 2021 - etap wojewódzki w Staszicu!

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”
Aleksander Puszkin

22 lutego 2021 roku odbyły się eliminacje konkursowe jednego z najbardziej popularnych konkursów w Rosji i coraz częściej poza jej granicami „Живая классика”. Uczniowie z całego województwa lubelskiego dzięki nowoczesnym technologiom „spotkali się” w murach naszego 100-letniego I Ogólnokształcącego Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Więcej…