• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staszic z certyfikatem Pearson and BBC Live Classes

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie pierwszych i drugich klas liceum Staszica uczestniczyli w międzynarodowym projekcie lekcji online, który jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. 

Zajęcia online skierowane dla uczniów oraz nauczycieli z całego świata odbywały się na platformie ZOOM. W lekcjach Big Live Lessons oraz Live Classes, pt.: Street Art, The cost of higher education, Adventures of a Lifetime i Young Entrepreneurs naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II: A3, II D3, II B3, II D oraz I A.

Zajęcia prowadzili doświadczeni brytyjscy nauczyciele Michael Brand, Harry Waters oraz Dan Shepherd. W każdej lekcji jednocześnie uczestniczyła młodzież z różnych krajów wykonując zadania wymagające wzajemnej współpracy. Dynamika lekcji wymagała szybkiego reagowania na pytania oraz wypowiedzi innych uczestników a wszystko w języku angielskim. Udział w lekcjach prowadzonych przez wspaniałych nauczycieli, native speakerów, to nie tylko możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych, ale także wyjątkowa okazja do nawiązania nowych znajomości podczas nauki w jednej wirtualnej międzynarodowej klasie. Zajęcia wzbudziły dużo pozytywnych emocji, co okazało się niezwykle motywujące dla naszych uczniów. Każda lekcja wymagała przygotowania, dlatego należy docenić gotowość młodzieży do poświęcenia wolnego czasu i wkład pracy. Uczniów wspierały p. J. Patkowska oraz M. Kamińska. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w międzynarodowym projekcie. Projekt będzie realizowany również w drugim semestrze, a kolejne zajęcia już 9 lutego.

aut. M. Kamińska, J. Patkowska

Odsłony: 84

Sukcesy i osiągnęcia

Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W lutym 2021 roku zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego jako Obcego organizowanej przez Bibliotekę Prezydenta Federacji Rosyjskiej we współpracy z dziewięcioma wiodącymi rosyjskimi uczelniami wyższymi. Powołanie olimpiady nastąpiło zgodnie z rozporządzeniem Rosyjskiego Ministra Edukacji i Nauki, który już od 2014 roku sprawuje nadzór nad poprawnym jej przebiegiem oraz poziomem dydaktyczno-merytorycznym z trzech przedmiotów szkolnych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka rosyjskiego. Od 2019 roku dodano przedmiot: język rosyjski jako obcy i w tej kategorii mogą rywalizować ze sobą wszyscy obcokrajowcy.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zimowa puszka dla Reksia

Naszej młodzieży działającej w Szkolnym Kole Ligii Ochrony Przyrody nic nie przeszkodziło, aby jak co roku wspomóc Fundację ,,Reksio i Przyjaciele” mającą swoją siedzibę w Podhorcach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

X Jubileuszowy Międzynarodowy konkurs „Żywa klasyka” 2021 - etap wojewódzki w Staszicu!

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”
Aleksander Puszkin

22 lutego 2021 roku odbyły się eliminacje konkursowe jednego z najbardziej popularnych konkursów w Rosji i coraz częściej poza jej granicami „Живая классика”. Uczniowie z całego województwa lubelskiego dzięki nowoczesnym technologiom „spotkali się” w murach naszego 100-letniego I Ogólnokształcącego Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Więcej…