• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Jacek Tyszkiewicz znów sięga po matematyczne laury 

5 lutego odbył się Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Instytut Techniczno–Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. 

W potyczce z „królową nauk”, jak określa się matematykę, świetnie poradził sobie Jacek Tyszkiewicz, uczeń III klasy mat-fiz z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując 8 miejsce na 113 uczniów spośród 128 zgłoszonych z następujących szkół, w tym: 

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu 
 • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie 
 • I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju 
 • I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu 
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu 
 • Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju 
 • Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 
 • Zespół Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie 
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu 
 • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. 

 Jacek jest uczniem naszej szkoły od 6 lat. Już w gimnazjum dał się poznać jako pracowity, zdeterminowany i skupiony na nauce młody człowiek wykazujący szczególne zainteresowania matematyką i naukami ścisłymi. W 2016 r. zdobył tytuł laureata Konkursu Matematycznego „Zagimak”, w 2017 r. został finalistą II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka z kalkulatorem graficznym”. W 2018 r. Jacek został uhonorowany stypendnium im. płk Franciszka Kornickiego przyznawanym co roku najzdolniejszym uczniom szkoły. A w roku 2019 z powodzeniem wystąpił w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym “Bóbr”.  

Tegoroczna edycja Konkursu Matematycznego różniła się od poprzednich. „Po raz pierwszy konkurs odbył się w formule online. Wykorzystana została platforma turnello.pl pozwalająca organizować i przeprowadzać konkursy online. Uczniowie w ciągu 120 minut musieli odpowiedzieć na 20 pytań (test wielokrotnego wyboru). Każde pytanie wymagało przemyślenia, pomocniczych obliczeń, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary wiedzy matematycznej. Poziom konkursu należy ocenić wysoko. Laureat konkursu zdobył 3/4 z możliwych do zdobycia punktów, przy systemie punktacji zawierającym jeden punkt za każdą prawidłową odpowiedź i dwa ujemne punkty za każdą błędną odpowiedź. Poza tym, należy zwrócić uwagę na dużą rozbieżność punktową wśród uczestników konkursu. Świadczy to z jednej strony o odpowiedzialnym podejściu uczniów do konkursu w formie on-line, a z drugiej strony o poziomie trudności zadań pozwalającym wyłonić zwycięzców posiadających ponadprzeciętną wiedzę matematyczną” – mówi o konkursie dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, dyrektor Instytutu Techniczno–Informatycznego Uczelni Państwowej w Zamościu jednocześnie kierownik Zakładu Informatyki UPZ. 

Odsłony: 63

Sukcesy i osiągnęcia

Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W lutym 2021 roku zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego jako Obcego organizowanej przez Bibliotekę Prezydenta Federacji Rosyjskiej we współpracy z dziewięcioma wiodącymi rosyjskimi uczelniami wyższymi. Powołanie olimpiady nastąpiło zgodnie z rozporządzeniem Rosyjskiego Ministra Edukacji i Nauki, który już od 2014 roku sprawuje nadzór nad poprawnym jej przebiegiem oraz poziomem dydaktyczno-merytorycznym z trzech przedmiotów szkolnych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka rosyjskiego. Od 2019 roku dodano przedmiot: język rosyjski jako obcy i w tej kategorii mogą rywalizować ze sobą wszyscy obcokrajowcy.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zimowa puszka dla Reksia

Naszej młodzieży działającej w Szkolnym Kole Ligii Ochrony Przyrody nic nie przeszkodziło, aby jak co roku wspomóc Fundację ,,Reksio i Przyjaciele” mającą swoją siedzibę w Podhorcach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

X Jubileuszowy Międzynarodowy konkurs „Żywa klasyka” 2021 - etap wojewódzki w Staszicu!

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”
Aleksander Puszkin

22 lutego 2021 roku odbyły się eliminacje konkursowe jednego z najbardziej popularnych konkursów w Rosji i coraz częściej poza jej granicami „Живая классика”. Uczniowie z całego województwa lubelskiego dzięki nowoczesnym technologiom „spotkali się” w murach naszego 100-letniego I Ogólnokształcącego Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Więcej…