• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staszicowski akcent na Marsie

Eksploracja kosmosu od lat wzbudza wiele emocji na całym świecie. Miliony ludzi z zapartym tchem śledzą kolejne etapy poznawania wszechświata.

Tak też było i tym razem. W czwartek 18 lutego na powierzchni Marsa wylądował amerykański łazik Perseverance. To lądowanie okazało się być wyjątkowym dla naszej społeczności szkolnej, a wszystko za sprawą akcji „Wyślij swoje imię na Marsa”. Jedną z osób, które postanowiły wziąć w niej udział był Kacper Osiński uczeń klasy 3A (mat-fiz). W rezultacie Kacper „poleciał na Marsa”. Nazwisko naszego ucznia wraz z danymi innych uczestników zostały naniesione na krzemowe czipy i umieszczone pod szklaną kopułą na „Czerwonej planecie”.

Odsłony: 174

Sukcesy i osiągnęcia

Zuzanna Kusiak ze Staszica siódma w Polsce!

Miło nam podzielić się świetną wiadomością, która obiegła I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zmarła Pani Anna Wysocka

Uroczystości, wydarzenia

STAŚKOWA KAPSUŁA CZASU powraca do spotkań z młodzieżą z Izraela

Więcej…