• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Zależymy od wody, woda zależy od nas” Światowy Dzień Wody z PAH

22 marca celebrujemy Światowy Dzień Wody. Społeczność naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiego projektu, którego głównym organizatorem jest Polska Akcja Humanitarna.

Celem naszych działań jest zangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości nt. globalnych wyzwań wodnych, czyli o tym, że:

- dostęp do czystej wody to prawo człowieka,

- na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),

- jesteśmy za to współodpowiedzialni,

- oszczędzanie wody to za mało.

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z powyższymi zagadnieniami w czasie zajęć realizowanych w ramach godzin wychowawczych, lekcji przedmiotowych , w tym lekcji języka angielskiego. Quizy, karty dyskusji do filmów, broszury merytoryczne i animacje uatrakcyjniły nasze zajęcia.

Uczennice klasy IIC3- Natalia Lis i Ada Nowosad, przygotowały informacyjny materiał multimedialny, który został udostępniony społeczności szkolnej i lokalnej za pomocą mediów społecznościowych. Dziewczyny wykazały się szeroką wiedzą i pomysłowością w trakcie realizacji zadania.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do zgłębiania wiedzy nt. globalnych wyzwań wodnych. Polecamy udział w spotkaniu online „Wyzwanie wodne w pomocy humanitarnej”, które odbędzie się w Światowy Dzień Wody, czyli 22 marca o godz. 19:00. Będzie to rozmowa pomiędzy Magdaleną Kuśką oraz Kaliną Kabat. Podczas spotkania dowiecie się jaką rolę pełni woda w wywoływaniu kryzysów humanitarnych, a także jak wygląda pomoc humanitarna w obszarze WASH, czyli m.in. zapewnianie dostępu do wody, sanitariatów oraz edukacja higieniczna. Usłyszymy także o realnych wyzwaniach wodnych w Sudanie Południowym oraz o doświadczeniach Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zapisz się na webinar

https://pah.clickmeeting.com/dzien_wody/register

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

www.facebook.com/events/261712505432572

 

Odsłony: 765

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…