• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Rusza Akademia Staśka on-line!

Staśkowa Kapsuła Czasu - Akademia Staśka

Zajęcia zdalne pozbawiły nas możliwości zapraszania Was do naszych szkolnych pracowni, ale nie powstrzymało nas to od poszukiwania sposobów dzielenia się naszymi zainteresowaniami, pasją i kreatywnością.

Serdecznie zapraszamy na nową formę naszych spotkań. Przygotowaliśmy dla Was krótkie filmiki z różnych dziedzin wiedzy: wykorzystaliśmy dostępne w domu produkty, aby pokazać ciekawe doświadczenia, nagraliśmy je wraz z komentarzem i będziemy systematycznie umieszczać na szkolnej stronie. Jesteśmy przekonani, że znowu zaciekawimy Was nauką i zachęcimy do odkrywania tajemnic wiedzy. Zwróćcie uwagę na to, że autorami filmów, prowadzącymi, lektorami, autorami grafiki i animacji jesteśmy my - Wasi starsi koledzy i koleżanki - zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach. Liczymy na Waszą wyrozumiałość- to są nasze pierwsze, amatorskie próby. W czasie realizacji napotkaliśmy wiele trudności. Począwszy od technicznych, a skończywszy na zwyczajnej ludzkiej  nieśmiałości. Mamy nadzieję, że nasza praca rozbudzi w was ciekawość świata i być może odnajdziecie w sobie żyłkę eksperymentatora.

Dołączcie do nas i dobrze się bawcie!

Akademia Staśka

 

Odsłony: 765

Sukcesy i osiągnęcia

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty.

To już druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim pt.: “Christmas is coming”.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wesołych Świąt

Uroczystości, wydarzenia

Niecodzienna lekcja j. angielskiego w Staszicu

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

Więcej…