• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Rusza Akademia Staśka on-line!

Staśkowa Kapsuła Czasu - Akademia Staśka

Zajęcia zdalne pozbawiły nas możliwości zapraszania Was do naszych szkolnych pracowni, ale nie powstrzymało nas to od poszukiwania sposobów dzielenia się naszymi zainteresowaniami, pasją i kreatywnością.

Serdecznie zapraszamy na nową formę naszych spotkań. Przygotowaliśmy dla Was krótkie filmiki z różnych dziedzin wiedzy: wykorzystaliśmy dostępne w domu produkty, aby pokazać ciekawe doświadczenia, nagraliśmy je wraz z komentarzem i będziemy systematycznie umieszczać na szkolnej stronie. Jesteśmy przekonani, że znowu zaciekawimy Was nauką i zachęcimy do odkrywania tajemnic wiedzy. Zwróćcie uwagę na to, że autorami filmów, prowadzącymi, lektorami, autorami grafiki i animacji jesteśmy my - Wasi starsi koledzy i koleżanki - zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach. Liczymy na Waszą wyrozumiałość- to są nasze pierwsze, amatorskie próby. W czasie realizacji napotkaliśmy wiele trudności. Począwszy od technicznych, a skończywszy na zwyczajnej ludzkiej  nieśmiałości. Mamy nadzieję, że nasza praca rozbudzi w was ciekawość świata i być może odnajdziecie w sobie żyłkę eksperymentatora.

Dołączcie do nas i dobrze się bawcie!

Akademia Staśka

 

Odsłony: 2122

Sukcesy i osiągnęcia

Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój! - zadanie wykonane!

Redaktorzy szkolnego radia RTM Staszic wraz ze Stowarzyszeniem Staszic 31. maja 2023 r. zakończyli realizację zadania publicznego “Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój!” dofinansowanego przez Powiat Hrubieszowski kwotą 5000 zł. Paulina Belina z kl. 3e, Aleksandra Szabat z kl. 3c i Sebastian Borek z kl. 3b pod opieką Pani Joanny Szabat - opiekuna radia RTM Staszic i sekretarza Stowarzyszenia Staszic przez kilka miesięcy cierpliwie i z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

Więcej…

Zawody sportowe

Srebro i brąz na zawodach wojewódzkich podczas Festiwalu Sztafet

15 czerwca 2023 roku w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Festiwalu Sztafet. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując miejsca na podium! Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24