• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

O Moskwie i o motywacji słów kilka…

Nowy rok szkolny zaczął się niezwykle pracowicie dla uczniów naszego liceum. Wdrażając się w system pracy, znaleźliśmy jednak chwilę na zajęcia integracyjno-edukacyjne z języka rosyjskiego. Uczniowie pierwszych klas mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w dosyć niekonwencjonalny sposób – poprzez zajęcia z ich starszą koleżanką, Izabelą Mrozowską (klasa 3B).

Podczas swojej wizyty Iza opowiadała o podróży do Moskwy, starając się dotknąć wszystkich aspektów wycieczki. Mówiła o najważniejszych miejscach, które zobaczyła, o relacjach z młodymi ludźmi z całego świata, którzy przybyli do Moskwy za sprawą wspólnej pasji; o typowych zachowaniach Rosjan i o wielu, wielu innych sprawach. Uczniowie chętnie wchodzili w dyskusję, ciekawi świata i zwyczajów niespotykanych u nas, w Polsce. Mieli okazję, poprzez doświadczenie starszej uczennicy, poznać etapy ciężkiej pracy, która finalnie przynosi niesamowite sukcesy. Pierwszoklasiści chętnie dzielili się swoimi odczuciami po skończonych zajęciach. Część wypowiedzi brzmiała następująco: „To niesamowite, z jaką pasją Iza się wypowiada. Widać i czuć, że wie, w jakim celu to wszystko robi”. „Lecieć do obcego kraju i spotkać się tam z ludźmi z całego świata... rewelacyjnie!” „Czuję się niezwykle zmotywowana. Sama chciałabym kiedyś coś takiego osiągnąć”.
Przed pożegnaniem Iza również postanowiła przekazać młodszym uczniom swoją myśl. „Walczcie o swoje. Nigdy nie zapominajcie o tym, co jest dla was najważniejsze” - mówiła - „Widzicie, przyszłam do was z misją. Chciałam Wam pokazać, ile można osiągnąć dzięki chęciom. Z językiem rosyjskim zaczęłam pracować w Waszym wieku, a w tym momencie stoję przed częścią społeczności szkolnej i opowiadam o czymś, co nigdy nawet mi się nie śniło. Pamiętajcie, nie zaniedbujcie języków obcych. We współczesnych czasach to one są naszą supermocą, naszą potęgą.”
Zapraszamy do obejrzenia filmiku na podstawie prezentacji, którą przedstawiła Iza.

Tekst: N. Pawluk, I. Mrozowska

Odsłony: 273

Sukcesy i osiągnęcia

Wielki sukces: II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego!

 

W Moskwie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego, organizowany pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia. W czerwcu pisaliśmy, że na liście finalistów 2021 r. (spośród 2200 uczestników z 24 państw) znalazło się 8 uczniów z Polski, w tym aż 5 z naszego liceum.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Szkolny konkurs języka angielskiego "Staszic Online"

 

 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Laur dla Karoliny Fili zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

18. 11. 2021 r. odbył się w Zamościu VIII Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica reprezentowała w konkursie Karolina Fila z kl. III D3, która 5. 11. 2021 r. w zmaganiach rejonowych w Strzyżowie zajęła I miejsce.

Więcej…