• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

STASZIC reprezentantem powiatu hrubieszowskiego w Zakopanem

W dniach 9 – 12 listopada 2021 r. w Zakopanem odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uczestniczyła w nich pani Starosta Aneta Karpiuk z delegacją I Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

10 listopada 2021 r. odbył się (już po raz 14) Ogólnopolski Konkurs “Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Przystąpiło do niego 17 szkół z powiatów współpracujących z Powiatem Tatrzańskim, tj.: Kartuskiego, Łowickiego, Poznańskiego, Świdnickiego, Nowotarskiego, Hrubieszowskiego, Rawickiego, Wadowickiego oraz Miasta Sopot.
Powiat Hrubieszowski po raz pierwszy wziął udział w konkursie, którego temat w tym roku brzmiał: “Polacy, Którzy W 1920 r. Obronili Europę”. Reprezentowała go drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica w Hrubieszowie, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe. Aleksandra Dziki, Klaudia Guluk i Ewa Makowska (pod opieką p. Elżbiety Dąbrowskiej) dzielnie brały udział w rywalizacji mającej nietypową formę konkursu otwartego z udziałem publiczności. Dziewczęta wywalczyły 4 miejsce. Zachwyciły wszystkich pięknym strojem ludowym Ziemi Hrubieszowskiej.
11 listopada 2021 r. pani Starosta i poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości: we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w złożeniu urny z ziemią z grobów Kurierów Tatrzańskich pod Krzyżem na Krzeptówkach, w apelu poległych i salwie honorowej przy Kwaterze Legionowej na Nowym Cmentarzu w Zakopanem.
Uroczystości miały charakter niezwykle podniosły. Uświetniał je ceremoniał wojskowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich im. Gen. Bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza pod dowództwem Szefa Sztabu ppłk Marcina Duszy a także reprezentacje pocztów sztandarowych i delegacje powiatów w strojach regionalnych.
Gospodarze zadbali, aby goście z zaprzyjaźnionych powiatów miło spędzili czas w uroczym Zakopanem. Była uroczysta kolacja z góralską kapelą Trebunie-Tutki, Aqua Park, Galeria Hasiora, Kręgle.
Dziękujemy Dyrektor HDK pani Grażynie Temporowicz. Dzięki Pani życzliwości nasze uczennice pięknie prezentowały strój Ziemi Hrubieszowskiej i promowały nasz region.
Dziękujemy pani Staroście Anecie Karpiuk za umożliwienie nam wyjazdu do Zakopanego, za wsparcie i mile wspólnie spędzony czas.


Relacja telewizyjna:

Odsłony: 162

Sukcesy i osiągnęcia

Wielki sukces: II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego!

 

W Moskwie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego, organizowany pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia. W czerwcu pisaliśmy, że na liście finalistów 2021 r. (spośród 2200 uczestników z 24 państw) znalazło się 8 uczniów z Polski, w tym aż 5 z naszego liceum.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Szkolny konkurs języka angielskiego "Staszic Online"

 

 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Laur dla Karoliny Fili zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

18. 11. 2021 r. odbył się w Zamościu VIII Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica reprezentowała w konkursie Karolina Fila z kl. III D3, która 5. 11. 2021 r. w zmaganiach rejonowych w Strzyżowie zajęła I miejsce.

Więcej…