• a

    a

  • q

    q

  • s

    s

  • baner nauka zabawa.png
  • baner sport 2.png
  • baner sport kosz.png
  • baner studniówka.png
  • baner uroczystości.png
  • baner z logo koło nowe.png

Laur dla Karoliny Fili zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

18. 11. 2021 r. odbył się w Zamościu VIII Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica reprezentowała w konkursie Karolina Fila z kl. III D3, która 5. 11. 2021 r. w zmaganiach rejonowych w Strzyżowie zajęła I miejsce.

Część pisemna finału konkursu odbyła się o godz. 10.15 w jednej z sal budynku kurii diecezjalnej. Po zmaganiach pisemnych dla wszystkich przygotowano pierogi i słodki poczęstunek.
Głównym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu pod przewodnictwem Diecezjalnego Asystenta KSM - ks. Mateusza Furmaniaka. We Mszy Świętej uczestniczyły dzieci i młodzież wraz z opiekunami i rodzicami z różnych stron naszej diecezji.
Po uroczystej Eucharystii nadszedł najdłużej wyczekiwany przez wszystkich moment: ogłoszenie wyników konkursu, przyznanie nagród i wyróżnień.
I miejsce zajęła uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica - Karolina Fila z kl. III D3.
Uczennicy Karolinie Fili i katechetce - s. Bernadetcie Kozieł składamy serdeczne gratulacje.

 

  • MicrosoftTeams-image (1) (1)
  • MicrosoftTeams-image (51)

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 110

Sukcesy i osiągnęcia

Wielki sukces: II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego!

 

W Moskwie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego, organizowany pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia. W czerwcu pisaliśmy, że na liście finalistów 2021 r. (spośród 2200 uczestników z 24 państw) znalazło się 8 uczniów z Polski, w tym aż 5 z naszego liceum.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Szkolny konkurs języka angielskiego "Staszic Online"

 

 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Laur dla Karoliny Fili zdobyty w Diecezjalnym Konkursie

18. 11. 2021 r. odbył się w Zamościu VIII Diecezjalny Konkurs: ,,Wierność bł. Karoliny Kózkówny i męstwo św. Stanisława Kostki", którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica reprezentowała w konkursie Karolina Fila z kl. III D3, która 5. 11. 2021 r. w zmaganiach rejonowych w Strzyżowie zajęła I miejsce.

Więcej…