• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Stres - co zrobić by pomógł Ci zdać maturę”- pogadanka z psychologiem

Stres przed egzaminem dojrzałości jest zjawiskiem naturalnym, nie mniej jednak siła odczuwanego stresu zależy w dużej mierze od nas samych.

Jak zapanować nad stresem? Co zrobić, by pomógł zdać maturę? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeli nasi maturzyści podczas spotkania z Panią psycholog Anetą Dyl-Tarnawską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie, które miało miejsce 1 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.
Pani psycholog uświadamiała młodych ludzi, że matura jest wyzwaniem przez które większość z nas przechodzi, a posiadane przez nas kompetencje pomogą nam je pokonać. Nadmieniła także, iż stresowi mogą towarzyszyć różne reakcje fizjologiczne, między innymi brak snu, przyspieszone bicie serca, pocenie się, ucisk w żołądku jak również psychologiczne np. lęk, panika, złość. Natomiast zbyt duży stres może nas zdemobilizować, utrudnić koncentrację i naukę.
Chcąc przekuć nasz niepokój w siłę powinniśmy przede wszystkim skoncentrować się na samym zadaniu, które mamy do wykonania, a nie na celu. Pomóc w tym może planowanie tego, co chcemy zrobić. Nasz gość zachęcał także uczniów do świadomego relaksu, gdyż oddziałując na ciało możemy zmniejszyć reakcje stresowe.

Odsłony: 651

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz na Gali „Matury na 100%”

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta „Staszica” - Stanisław Adamowicz.

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka powraca

Akademia Staśka to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez hrubieszowskie I LO im. ks. Stanisława Staszica z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz o licealistach, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Spotkanie ze strażakami OSP w Hrubieszowie

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie I LO im. ks. St. Staszica uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Więcej…