• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staszic "nie dał się złowić"

Po raz kolejny uczniowie Staszica mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w ramach programu ,,Moje finanse”. W tym roku po raz VI został ogłoszony ogólnopolski konkurs pt.: ,,Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”. Zwrócono uwagę na dwa bardzo ważne zagadnienia: ubezpieczenia i cyberbezpieczeństwo. Szkolne eliminacje odbyły się jeszcze zdalnie, zaś kolejne etapy - już stacjonarnie. Etap szkolny wyłonił grupę, która wspólnie pracowała nad tematem przewodnim ,,Nie daj się złowić” czyli ,,Jak zachować bezpieczeństwo w sieci i jak z niej korzystać, aby nie stać się ofiarą oszustwa”.

W skład zespołu weszli uczniowie: Karina Paćkowska z kl. IIc, PrzemyslawGardias z kl. IIIa i Piotr Turzyński z kl. IIIc. Licealiści śpiewająco poradzili sobie na kolejnym etapie i znaleźli się w dwudziestce najlepszych polskich drużyn. Kolejnym zadaniem była realizacja filmu na temat bezpieczeństwa w sieci. Technicznie wsparła zespół Justyna Skwarczewska, uczennica kl. IIIc, która służyła pomocą podczas montażu. Następnie do akcji wkroczyli znajomi - głosowali na film w Internecie, co pozwoliło nam znaleźć się w półfinałowej dwunastce.


ZA KAŻDY GŁOS BARDZO DZIĘKUJEMY!


W kolejnym etapie powołane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości jury wyłoniło osiem finałowych zespołów.
Chcemy się pochwalić, że byliśmy dwa razy w półfinale i po raz drugi jesteśmy w finale. Teraz prosimy, abyście trzymali za nas kciuki podczas czerwcowego finału.

Odsłony: 785

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz na Gali „Matury na 100%”

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta „Staszica” - Stanisław Adamowicz.

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka powraca

Akademia Staśka to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez hrubieszowskie I LO im. ks. Stanisława Staszica z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz o licealistach, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Spotkanie ze strażakami OSP w Hrubieszowie

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie I LO im. ks. St. Staszica uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Więcej…