• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Laureaci konkursów pojadą na wycieczkę!

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”

S. Staszic

7 czerwca 2022 roku w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dwóch konkursów powiatowych: „Maria Konopnicka” i II edycji „Konkursu Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu”, realizacja których była zadaniem publicznym pt.: „Wiedza to klucz do sukcesu” współfinansowanym ze środków Powiatu Hrubieszowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Staszic”.

Cele przedsięwzięć to: rozwijanie postaw patriotycznych, społecznych, kulturowych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o dwóch największych postaciach w literaturze polskiej i w historii Polski; autorefleksja nad wartościami, które są w naszym życiu najważniejsze oraz zachęcanie uczniów do aktywnego czytelnictwa i rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, dykcji i autoprezentacji, kształtowanie umiejętności selekcji informacji; wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji; promocja, kreowanie pozytywnego wizerunku powiatu hrubieszowskiego poprzez kulturę; integracja społeczności lokalnych i regionalnych.
Uczestnicy konkursów mieli za zadanie przygotować rysunek, film, recytację lub prezentację multimedialną. Różnorodność i pomysłowość młodych ludzi naprawdę mile zaskoczyła jury konkursów. Po burzliwych naradach jury przyznało tytuł laureata 20 osobom. Oto one: Alicja Holc, Kaja Zimon, Piotr Koroński, Martyna Bryk, Aleksandra Perkman, Magdalena Żóraw, Agnieszka Semaj, Julia Kondratiuk, Anna Wiśniewska, Emilia Pawluk, Maja Hukowska, Bartłomiej Krawczuk, Klaudia Gniecka, Martyna Szpakowska, Emila Wac, Zuzanna Sender, Iga Jasińska, Magdalena Kuźniarska, Julia Wygachiewicz, Oskar Wojtasiak. Wszyscy otrzymali dyplomy pamiątkowe z rąk dyrektora naszego liceum, Jarosława Grzeszczuka i prezes stowarzyszenia „Staszic”, Agnieszki Perkman. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również nauczycielom, który przygotowali młodzież do konkursów: Anecie Franke, Beacie Lichoń-Fabrowskiej, Dorocie Kosie, Barbarze Kozłowskiej, Renacie Rząd, Zdzisławie Tracz-Mardofel, Małgorzacie Polikowskiej, Bożenie Wolańczuk, Edycie Wojtasiak i Grażynie Kwietniewskiej.
Nagrodą główną dla uczniów szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego jest wycieczka do Lublina. 21 czerwca 2022 młodzież będzie zwiedzać jedno z najstarszych miast położonych na wschodzie Polski. Już wkrótce odwiedzimy Stare Miasto, muzeum miasta Lublin, poznamy historię Lublina, pospacerujemy po zabytkowych uliczkach, zobaczymy Bramę Krakowską i wiele innych ciekawych miejsc. Oczywiście jest przywidziana projekcja filmowa oraz pyszny obiad dla całej grupy zwycięzców. Nad organizacją i przebiegiem realizacji czuwają: Neonila Pawluk, Joanna Szabat i Edyta Wolańczuk. Wszystkie koszty zostaną pokryte przez Starostwo Powiatowe oraz Stowarzyszenie „Staszic”
Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na wycieczce!

Odsłony: 569

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

Tegoroczny maturzysta Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz został wyróżniony jako jeden z 27 najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających w całej Polsce. Staszek został doceniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „ Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Więcej…

Zawody sportowe

V miejsce w województwie koszykarzy Staszica

Dnia 30 marca 2022 roku w Chełmie odbyła się Wojewódzka Licealiada w koszykówce chłopców.

Więcej…

Ogłoszenia

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

29.09.2022 odbyło się tajne głosowanie w naszej szkole na kandydatów do SU.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jest procesem, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i wychowawca.

Więcej…