• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Tuż przed zejściem na trybuny wszystkich zaproszonych gości jeszcze w pokoju nauczycielskim przywitali oficjalnie przedstawiciele uczniów klas maturalnych Zuzanna Kusiak i Łukasz Olko zapraszając serdecznie na bal studniówkowy. Uroczystość zaczęła się o godzinie 18.00 piosenką pt. „Życia mała garść” w wykonaniu Julii Kisielewskiej, Dominiki Krawiec i Martyny Wiśniewskiej. W role konferansjerów wcielili się Amelia Antoniuk, Jowita Kasperska, Daria Pirogowicz, Martyna Świeca oraz Przemysław Gardias, Piotr Gumieniak i Kacper Skrzypczak. Powitali oni zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, wychowawców, dyrekcję oraz swoich rówieśników.

Wkrótce przyszedł czas na część oficjalną wieczoru. Jako pierwszy głos zabrał Wicestarosta Hrubieszowski, pan Marek Kata. Pięknym uzupełnieniem wystąpienia były kwiaty wręczone przez niego pani dyrektor Alicji Borkowskiej. Następnie słowa życzeń oraz błogosławieństwa przekazał proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, ksiądz Wiesław Oleszek.  Później kolej przyszła na przedstawicieli rodziców, głównych organizatorów balu, panią Sylwię Watras i pana Artura Wojtiuka, którzy zwrócili się do maturzystów oraz nauczycieli i dyrekcji. Uczniowie stojący w parach po obu stronach pięknie udekorowanej hali z uwagą wsłuchiwali się w słowa zaproszonych gości oraz rodziców, ale największe drżenie serc wywołało przemówienie pani dyrektor Alicji Borkowskiej zakończone tradycyjną formułą: "Poloneza czas zacząć".

Widowiskowy polonez przygotowany pod kierunkiem pani Grażyny Temporowicz oraz zachwycające, pełne blasku gustowne dekoracje zaprojektowane przez panią Annę Jańczuk dodały zabawie wyjątkowego charakteru, W każdym momencie balu zauważyć można było, jak wiele starań i wysiłku wymagały przygotowania. Dzięki wspólnej pracy wieczór, gdy królowała radość i młodość, pozostanie w pamięci uczestników jako ten wyjątkowy i budzący wspaniałe emocje.

W czasie, gdy nauczyciele i zaproszeni goście schodzili z trybun do walca, na scenie znów zagościły trzy solistki tym razem z piosenką „Lubię wracać tam”. Tuż po występie wokalnym z Wicestarostą Hrubieszowskim, panem Markiem Katą miała zaszczyt zatańczyć Jowita Kasperska z klasy IV A, panią dyrektor Alicję Borkowską poprowadził w tańcu Piotr Gumieniak z klasy IV A, z panią dyrektor Barbarą Brzezicką zatańczył Gracjan Wilkos z klasy IV C, z panem dyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem tańczyła Magda Pirogowicz z klasy IV A. Wychowawcy klas maturalnych zatańczyli ze swoimi wychowankami:

                IV A - pan Andrzej Bielak oraz uczennica Daria Pirogowicz

IV B – pani Joanna Lis oraz uczeń Przemysław Smolej

                IV C – pani Joanna Patkowska oraz uczeń Aleksander Jonak

IV D – pani Agnieszka Umer oraz uczeń Norbert Pękowski

                IV E – pani Joanna Pudłowska oraz uczeń Dawid Kudelski

Następnie konferansjerzy zapowiedzieli kabaret. Historie opowiedziane przez utalentowanych aktorsko maturzystów w zabawny sposób nawiązywały do szkolnej rzeczywistości budząc w publiczności salwy śmiechu. Cała część oficjalna zakończyła się słowami refleksji i piosenką „Don’t stop me now” zaśpiewaną i odtańczoną po mistrzowsku przez wszystkich występujących z wystrzałami konfetti. W kabarecie wystąpili:

Aleksander Jonak, Amelia Antoniuk, Amelia Mazur, Daria Pirogowicz, Jowita Kasperska, Julia Kisielewska, Kacper Skrzypczak, Kinga Frąc, Klaudia Lachowska, Kornelia Watras, Magda Rudawska, Maja Baranowska, Martyna Łysiak, Martyna Świeca, Martyna Wiśniewska, Piotr Gumieniak, Przemysław Gardias, Przemysław Smolej, Wiktoria Pokrywka. O oprawę muzyczną zadbały skrupulatnie Oliwia Kubiak i Dominika Krawiec.

W przygotowania do studniówki zaangażowani byli wszyscy uczniowie pod okiem swoich wychowawców: pana Andrzeja Bielaka– dekoracje, pani Joanny Lis– przygotowanie konferansjerów i kabaretu, pani Joanny Patkowskiej– sprawy organizacyjno-informacyjne, pani Agnieszki Umer – sprawy organizacyjno-informacyjne, pani Joanny Pudłowskiej– dekoracje.

 

Około północy na sali pojawił się wielki i pyszny tort, a beztroska i tańce trwały do rana.

Serdecznie dziękujemy Video-Foto Piotr Pliszka, panu Łukaszowi Sidorowi DJ/Wodzirej "Q" igramuzyka.pl oraz Gniecki Hotel & Restaurant za cudowny komfort zabawy.

 

Kiedy gasną światła balu, rodzą się także pytania o przyszłość. Spędzone w tej szkole wspólnie cztery lata przyniosły wiele doświadczeń, których zdobywanie będzie już tylko wspomnieniem. Wiedza i umiejętności nabyte w tej szkole z pewnością pomogą w realizowaniu planów życiowych, które już powoli snują uczniowie klas czwartych pamiętając, że po wspaniałej studniówce wielkimi krokami nadejdzie matura.

 

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/100063579729962/posts/pfbid02Dv9oyWjmwcJx9mPDajSHUZ3RjwqqwTdo5BW1zkVxaLGTzFqdeSKRTTwho8buB48Yl/

Odsłony: 653

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”

22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.

Więcej…

Zawody sportowe

IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie

Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka zaprasza!

Brak opisu.

Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!

Uroczystości, wydarzenia

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Więcej…