• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

O szkodliwości napojów energetycznych i o zdrowym żywieniu nastolatków opowiadały Panie mgr Ewa Obszyńska, Specjalista ds. epidemiologii oraz Alicja Dziomaga, pielęgniarka POZ w SP ZOZ w Hrubieszowie. Panie przekazały uczniom wiedzę na temat skutków ubocznych, jakie wynikają z nadmiernego picia energetyków, a mianowicie o trudnościach w koncentracji, bólach głowy, obniżonym nastoju, zmęczeniu, kołataniu serca, spadku motywacji. Energetyki mogą także wzmagać poziom stresu i powodować stany lękowe. Panie zwróciły uwagę uczniów, iż okres dojrzewania to czas, w którym spełnianie wymagań organizmu pod kątem odpowiedniego odżywiania, snu a także dbania o codzienną dawkę ruchu jest sprawą najwyższej wagi.
Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich to temat spotkania, które miało miejsce 22 lutego w naszej szkole. Gościliśmy absolwentkę naszej szkoły Panią asp. sztab. Edytę Krystkowiak oraz Pana asp. sztab. Jarosława Karkuszewskiego z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Celem spotkania było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Poruszane były zagadnienia cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodych ludzi za zachowania agresywne, niszczenie mienia, rozbój, demoralizację.
W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy wszystkim prelegentom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.
Elżbieta Dąbrowska
Jolanta Korneluk

 • 1677521014089
 • 1677521014160
 • 1677521014114
 • 1677521014063
 • 1677521014137

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 405

Sukcesy i osiągnęcia

III edycja Konkursu wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

 

"Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym". ks. Stanisław Staszic 29 maja 2023 roku, w auli szkolnej naszej szkoły, 28 uczniów szkół z powiatu hrubieszowskiego wzięło udział w III edycji wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu📖. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością biografii i działalności wybitnego myśliciela okresu oświecenia, autora dzieła m. in. „Przestrogi dla Polski”.

Więcej…

Zawody sportowe

Drużyna Staszica wicemistrzami rejonu w koszykówce chłopców

21 marca 2023 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w Koszykówce chłopców. W zawodach udział brały 3 drużyny: I LO Hrubieszów, I LO Tomaszów Lubelski i III LO Zamość.

Więcej…

Ogłoszenia

Walne zebranie Stowarzyszenia Staszic

Uroczystości, wydarzenia

Dzień otwarty w Staszicu

 

2 czerwca 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbył się Dzień Otwarty.

Ósmoklasistów i ich opiekuów o godz. 10.00 powitała dyrektor szkoły, pani Alicja Borkowska, prezes Stowarzyzenia Staszic, pani Agnieszka Perkman oraz uczennica klasy I mat-fiz, Zosia Śliwa. Na naszych gości czekały stoiska informacyjne w auli szkolnej, a w salach lekcyjnych gry, zabawy edukacyjne, quizy. Odwiedzający mogli zapoznać się  ofertą zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, przyjrzeć się z bliska kołom zainteresowań oraz organizacjom szkolnym. Przybyłych częstwaliśmy muffinkamii, popcornem, watą cukrową i słodyczami. Zajrzała do nas dziś także pani Starosta Aneta Karpiuk Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie włączając się do wspolnej zabawy. Program spotkania, dekoracje i poczęstunek zorganizowali uczniowie Staszica wraz ze swoimi nauczycielami. O oprawę muzyczną zadbał zespół redakcyjny RTM Staszic.

Więcej…