• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

"Nauka-Technika-Innowacje"

„Astrocyt – czyżby tylko podpora?”, „Mitochondria – czy wspomagają oddychanie?”, „Co zrobić gdy boli nas kręgosłup?”, „Podstawowe zabiegi ratujące życie”, „Choroby zapisane w genach”, „Burza w dwunastnicy, czyli jak pokarm staje się dla nas przyswajalny”, „Było sobie życie - podstawy embriologii człowieka”, „Symulacja odczuć osób starszych”.

To tylko niektóre z 16 tematów zajęć, w których uczestniczyli uczniowie klas biologiczno- chemicznych i psychologicznych w tegorocznym Lubelskim Festiwalu Nauki.

Uczniowie klas: Ib, Ib3, IIb, IIe oraz III b wraz z wychowawcami: Joanną Lis, Anną Modzelewską, Elżbietą Dąbrowską, Anną Michalczuk i Martą Krupą uczestniczyli w szeregu warsztatach, wykładach i zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Naszymi gospodarzami byli pracownicy naukowi Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii z Pracownią Cytologii Doświadczalnej oraz Zakładu Genetyki Klinicznej.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zetknąć się z nauką na żywo, zapoznać się z interesującymi zagadnieniami w przystępny, a zarazem fascynujący sposób. 130 naszych uczniów mogło zobaczyć sale ćwiczeniowe, profesjonalny sprzęt i wyposażenie laboratoriów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Uczestnictwo uczniów naszej szkoły w Lubelskim Festiwalu Nauki jest już tradycją i co roku z niecierpliwością oczekiwanym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie ciekawie.

Oprac.: Marta Krupa

{gallery}gal0

Odsłony: 514

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Rosyjski na wesoło

19 lutego 2020 roku odbyła się kolejna „Akademia Staśka” pod hasłem „Rosyjski na wesoło”. Tym razem w centrum zainteresowania znalazł się język rosyjski, oficjalny język jednego z największych i najpotężniejszych państw świata – Rosji. Dzieci miały możliwość przeżyć fascynującą podróż, pokonując z uśmiechem na twarzy, stacje edukacyjne, a projekcja filmu –„Stolica Rosji dziś” wprawiła wszystkich obecnych w zachwyt.

Więcej…