• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

"Nauka-Technika-Innowacje"

„Astrocyt – czyżby tylko podpora?”, „Mitochondria – czy wspomagają oddychanie?”, „Co zrobić gdy boli nas kręgosłup?”, „Podstawowe zabiegi ratujące życie”, „Choroby zapisane w genach”, „Burza w dwunastnicy, czyli jak pokarm staje się dla nas przyswajalny”, „Było sobie życie - podstawy embriologii człowieka”, „Symulacja odczuć osób starszych”.

To tylko niektóre z 16 tematów zajęć, w których uczestniczyli uczniowie klas biologiczno- chemicznych i psychologicznych w tegorocznym Lubelskim Festiwalu Nauki.

Uczniowie klas: Ib, Ib3, IIb, IIe oraz III b wraz z wychowawcami: Joanną Lis, Anną Modzelewską, Elżbietą Dąbrowską, Anną Michalczuk i Martą Krupą uczestniczyli w szeregu warsztatach, wykładach i zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Naszymi gospodarzami byli pracownicy naukowi Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii z Pracownią Cytologii Doświadczalnej oraz Zakładu Genetyki Klinicznej.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zetknąć się z nauką na żywo, zapoznać się z interesującymi zagadnieniami w przystępny, a zarazem fascynujący sposób. 130 naszych uczniów mogło zobaczyć sale ćwiczeniowe, profesjonalny sprzęt i wyposażenie laboratoriów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Uczestnictwo uczniów naszej szkoły w Lubelskim Festiwalu Nauki jest już tradycją i co roku z niecierpliwością oczekiwanym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie ciekawie.

Oprac.: Marta Krupa

{gallery}gal0

Odsłony: 106

Sukcesy i osiągnęcia

Matylda Ślażyńska Laureatką Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej

„ Formy i elementy ochrony przyrody w powiecie hrubieszowskim”

Organizatorem Konkursu jest Powiat Hrubieszowski we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Więcej…

Zawody sportowe

Sukces uczennic Staszica – 4 miejsce w Polsce!

W czwartek 19 września 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym im. Michała Barty przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Kołobrzegu odbył się Finał Ogólnopolski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej roku szkolnego 2018/2019. 

Więcej…

Ogłoszenia

Ogłoszenie konkursu na wolne stanowisko urzędnicze - księgowa

Ogłoszenie konkursu na wolne stanowisko urzędnicze - księgowa

w I LO im. Ks. S. Staszica w Hrubieszowie.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Uczniowie Staszica na UMCS w Lublinie

30 września z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza obchodzono Szóste Święto Tłumaczy Hieronimki 2019 - nazwane tak od św. Hieronima, patrona zawodu tłumacza i autora pierwszych przekładów Biblii.

Więcej…