• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Jasełka 2019

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, tj. 20.12.2019 r. odbyły się w naszej szkole jasełka. W tym roku zostały przygotowane przez młodzież pod opieką s. Bernadetty Kozieł przy współudziale ks. Grzegorza Szlęzaka. Autorką scenariusza jest s. Bernadetta Kozieł. Jasełka zostały zaprezentowane w dwóch turach, aby jak największa grupa młodzieży mogła obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe, które ukazywało tajemnicę Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego, zawarte w Biblii i wizji mistyków.

Świąteczna scenografia, pięknie wykonane kolędy i pastorałki oraz zaangażowanie młodych aktorów pomogło uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkoły przeżyć historię Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, Nawiedzenia świętej Elżbiety, wędrówki Maryi i Józefa do Betlejem, spotkania z pasterzami oraz z królami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bożej Dziecinie.
Przedstawienie bożonarodzeniowe spotkało się z ciepłym przyjęciem przez wszystkich. P. dyrektor Alicja Borkowska podziękowała młodzieży i opiekunom za zaangażowanie oraz za zaprezentowanie umiejętności artystycznych i wokalnych.
Jasełka będą mogli obejrzeć również rodzice naszych uczniów 10.01.2020 r.
o godz. 16.00.
W jasełkach udział wzięli:
KLASA 1A
Przemysław Gardias – Pasterz I
Daria Pirogowicz – Pasterz II
Piotr Gumieniak – Pasterz III
Dominika Krawiec
Maciej Małecki
Kacper Skrzypczak - Baltazar
Sebastian Zając - Kacper
Sebastian Maniowiec – Melchior
KLASA 1B
Julia Borkowska
Marta Buczek
Oliwia Kubiak
Przemysław Smolej – Pasterz IV
Kamila Radomska
KLASA 1 C
Zuzanna Kusiak
KLASA 1 D
Sandra Bęsiuk
Wiktoria Okołowicz
Jagoda Mazurek
Kornelia Watras
Oliwia Wrońska
KLASA 1 E
Weronika Kot
Wiktoria Pokrywka
KLASA 1A 3
Julia Naja
Katarzyna Tokarczuk
Paweł Jerzyna - skrzypce
Jakub Woś - Gabriel
KLASA 1B 3
Karolina Woźniak – Maryja
Aleksandra Tomicka - Elżbieta
Marzena Semaj - Narrator
Aleksandra Mielniczuk
Amelia Kordyjak
Wiktoria Chachler
Wiktoria Sułkowska
Dominika Kicia
Julia Kowalczuk
Monika Zając
KLASA 1D 3
Katarzyna Kowalska - Anioł
Gabriela Panasiewicz
Dominika Radziejewska
Anita Szkołut
KLASA 2A
Kamil Bartuzi - Józef
Julita Niewiadomska – Anioł
KLASA 2B
Eryk Ostrowski – „Maestro”
Magda Bojarczuk - prezentacja
KLASA 2D
Julia Buchajczuk - recytacja

Opracowała s. Bernadetta Kozieł

 • DSC_0019
 • DSC_0033
 • DSC_0032
 • DSC_0046
 • DSC_0040
 • DSC_0008
 • DSC_0034
 • DSC_0029
 • DSC_0031
 • DSC_0009
 • DSC_0035
 • DSC_0030
 • DSC_0004
 • DSC_0021
 • DSC_0043
 • DSC_0015
 • DSC_0022
 • DSC_0012
 • DSC_0005
 • DSC_0036
 • DSC_0024
 • DSC_0045
 • DSC_0003
 • DSC_0039
 • DSC_0017
 • DSC_0044
 • DSC_0025
 • DSC_0037
 • DSC_0042
 • DSC_0020
 • DSC_0028
 • DSC_0018
 • DSC_0016
 • DSC_0026
 • DSC_0023
 • DSC_0011
 • DSC_0010
 • DSC_0006
 • DSC_0038
 • DSC_0013
 • DSC_0014
 • DSC_0048

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 379

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…